Спікер палати представників США, член Республіканської партії Джон Бонер запропонував підвищити податки для громадян, чий дохід перевищує 1 млн дол. Однак Президент США Барак Обама відкинув пропозицію спікера.
Спікер палати представників США, член Республіканської партії Джон Бонер запропонував підвищити податки для громадян, чий дохід перевищує 1 млн дол., передає Associated Press з посиланням на анонімні джерела.
Однак Президент США Барак Обама (на фото) відкинув пропозицію спікера. Американський лідер наполягає на тому, щоб підвищення оподаткування торкнулося всіх співгромадян з доходом вище 250 тис. дол.
Прес-секретар Бонера ніяк не коментує інформацію про рішення Президента.
Тим не менш, економісти і політологи звертають увагу на прогрес у переговорах між демократами і республіканцями, так як раніше представники останньої партії виступали категорично проти підвищення податкової ставки для заможних американців. Сторони продовжують переговори щодо недопущення "фіскального обриву", який може наступити вже в наступному році.
Читайте також: Обама вимагає підняти податки для багатих, щоб уникнути "фіскального обриву"
Нагадаємо, 12 грудня ц.р. лідер демократів у Сенаті США Гаррі Рід заявив, що до 25 грудня 2012 року навряд чи зможуть досягти угоди для уникнення "фіскального обриву".Поки нам не надходять пропозиції від республіканців, ми не можемо почати роботу над законопроектом, - відзначив Рід. - Досягти угоди до Різдва буде украй важко".
Як повідомила адміністрація Білого дому, 11 грудня Президент США Барак Обама провів чергові переговори із спікером палати представників Конгресу Джоном Бонером. Стало відомо також, що демократи погодилися понизити податки для багатих американців.
Читайте також: Лагард закликала США знайти "збалансоване" вирішення проблеми "фіскального обриву"
Відзначимо, 30 листопада ц.р., переговори в Конгресі США з приводу запобігання "фіскальному обриву" також зайшли у глухий кут багато в чому через відмову республіканців обговорювати проект бюджету, в якому є пункт про підвищення граничного розміру держборгу. У результаті офіційний представник Білого дому Джей Карні жорстко розкритикував жорстку позицію спікера палати представників Джона Бонера, назвавши її "глибоко безвідповідальною".
На його погляд, проект закону про підвищення "планки" держборгу має бути прийнятий без зволікання. На даний момент граничне значення становить 16,394 трлн дол, яке було визначено після останнього підвищення в січні минулого року. Однак, як зазначає Карні, через неконструктивну позицію представників Республіканської партії переговори по запобіганню секвестру опинилися під загрозою.
Читайте також: Барак Обама сподівається вирішити проблему "фіскального обриву" до Різдва
Республіканська партія, яка після листопадових виборів посилила свій контроль за нижньою палатою Конгресу, не збирається погоджуватися на поточні пропозиції Президента-демократа Барака Обами щодо національного бюджету на наступний рік.
За словами представників "партії слона" в Конгресі, міністр фінансів Тімоті Гайтнер намагався переконати лідерів від республіканців прийняти пропозицію глави уряду. Вона передбачає збільшення податків на 1,6 трлн дол. і скорочення федеральних програм на істотні 400 млрд дол.
Читайте також: Економіка США сильніша, ніж вважалося - ВВП в III кварталі виріс на 2,7%
Хоч ці цифри і менше параметрів, які загрожують країні при "фіскальному обриві" (секвестр бюджету з січня 2013 р. призведе до скорочення держвитрат на 600 млрд дол.), але різниця, на думку республіканців, невелика. У зв'язку з цим на таку пропозицію від Обами вони погоджуватися не збираються.
Читайте також: Бернанке закликав керівництво США не допустити "фіскального обриву"
Нагадаємо, в разі якщо Обама і республіканці з палати представників конгресу не досягнуть угоди про нові підходи до зниження дефіциту бюджету, то з 1 січня 2013 р. автоматично набуде чинності положення про секвестрирування витрат і будуть скасовані стимулюючі податкові пільги, встановлені в період президентства Джорджа Буша-молодшого. Така ситуація призведе до так званого "фіскального обриву", що, за оцінками деяких експертів, обернеться для США економічним спадом, що становитиме від 2%.