Президент США Барак Обама оголосив про початок виведення американських військ з Афганістану. За його словами, до кінця поточного року країну залишать 10 тис. американських військовослужбовців.
Президент США Барак Обама оголосив про початок виведення американських військ з Афганістану. За його словами, до кінця поточного року країну залишать 10 тис. американських військовослужбовців, передає РБК з посиланням на Associated Press.
До літа наступного року з Афганістану планується вивести 33 тис. військових США.
Американська місія в Афганістані поступово буде зводитися до надання підтримки місцевої армії і поліції, від участі в бойових операціях в країні американські військовослужбовці поступово стануть відходити. Обама підкреслив, що починаючи в липні виведення військ, він виконує обіцянку, дану у кінці 2009 р.
Після виведення 33 тис. солдатів США в Афганістані залишаться 70 тис. військовослужбовців. До 2014 р. планується повністю вивести іноземні війська з території Афганістану.
Влада США вважає, що рівень загрози, яка походить від Афганістану, відчутно знизилася за останні роки. І хоча ситуація усередині самої країни залишається непростою, ніяких ознак того, що хтось із терористів вважає Афганістан базою для організації масштабного теракту проти США, у Америки немає.
В адміністрації Президента США уточнили, що Обама вже поінформував про своє рішення почати виведення американських військ з Афганістану Президента країни Хаміда Карзая, Президента Пакистану Асіфа Алі Зардарі, британського прем'єр-міністра Девіда Кемерона, Президента Франції Ніколя Саркозі, канцлера Німеччини Ангелу Меркель і генсека НАТО Андерса Фог Расмуссена.
Війна в Афганістані між силами НАТО і рухом "Талібан" триває з 2001 р. Провідну роль у бойових діях грають американські підрозділи. Збройні сили США втратили у війні убитими не менше 1 тис. 605 чоловік, пораненими - 11 тис. 684 людини.
Нагадаємо, 7 березня ц.р. міністр оборони США Роберт Гейтс, заявив, що американські військові залишаться в Афганістані і після 2014 р., на який намічено остаточне виведення бойових підрозділів міжнародних сил з країни. За словами Р.Гейтса, Вашингтон і Кабул домовилися про те, що американські інструктори братимуть участь в навчанні афганських військових.
Раніше, 6 лютого ц.р. Президент Афганістану Хамід Карзай оголосить про початок переходу відповідальності за забезпечення безпеки в Афганістану від НАТО до сил місцевої армії і поліції 21 березня 2011 р. В своєму виступі Х.Карзай відзначив, що США витрачають на підтримку своїх військ в країні близько 100 млрд дол. на рік, тоді як Афганістан на підтримку власних сил безпеки витрачає близько 8 млрд дол. на рік.
Як відзначили тоді представники НАТО, процес переходу контролю за афганськими регіонами від підрозділів цього блоку до афганських сил безпеки проходитиме поступово. У кожному конкретному регіоні враховуватиметься обстановка, що склалася там.
В свою чергу, експерти відзначають, що процес виведення військ НАТО з Афганістану протікатиме складно. Як показало соціологічне дослідження ООН, афганське населення в масі своєю не довіряє місцевій поліції. Афганці відзначають корумпованість працівників МВС, а також ту обставину, що поліцейські нерідко керуються особистими симпатіями до тих або інших осіб, а не нормами закону в своїй роботі.
17 грудня 2010 р. Президент США Барак Обама підтвердив, що виведення військ НАТО з Афганістану почнеться в липні 2011 р., як і передбачалося раніше.Він додав, що знищення тероризму в регіоні ускладнене тим, що екстремісти продовжують знаходити притулок в сусідньому з Афганістаном Пакистані.
Нагадаємо, 19 липня 2010 р. віце-президент США Джо Байден також назвав термін початку виведення американських військ з Афганістану - липень 2011 р.
31 травня 2010 р. генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що позиції руху "Талібан" в Афганістані сильніше, ніж очікувалося.
Напередодні, 30 травня командуючий на той час міжнародними силами сприяння безпеки НАТО в Афганістані генерал Стенлі Маккрістал відзначив, що, незважаючи на обіцянку Президента США Барака Обами вивести війська з Афганістану в 2011 р., військові дії у країні триватимуть ще тривалий час після зазначеного терміну . Разом з тим, генерал висловив надію на зростаючу участь афганських військових.