Президент США Барак Обама заявив, що буде перераховувати 5% своєї зарплати до бюджету країни кожен місяць на знак солідарності з держслужбовцями, які постраждали від скорочення бюджетних витрат, повідомляє Fox News.
Президент США Барак Обама (на фото) заявив, що буде перераховувати 5% своєї зарплати до бюджету країни кожен місяць на знак солідарності з держслужбовцями, які постраждали від скорочення бюджетних витрат, повідомляє Fox News.
Читайте також: Обама подовжив фінансування федерального уряду
Відмова від 5% президентської зарплатні (яка зараз становить 400 тис. доларів на рік) означає, що Обама щомісяця буде перераховувати до бюджету суму в 1,667 тис. дол. зі своїх чесно зароблених грошей. Президент має намір проводити подібні відрахування до кінця 2013 р.
Раніше глава Пентагону Чак Хейгел пообіцяв урізати свою зарплатню на суму, еквівалентну виплатам за 14 робочих днів - це пов'язано зі скороченням зарплат співробітникам військового відомства, які в найближчі 14 тижнів один день на тиждень будуть працювати безкоштовно.
Заходи жорсткої економії набули чинності у США з 1 березня. До кінця поточного року влада країни планує заощадити близько 85 млрд дол.
Читайте також: Главою Секретної служби США вперше може стати жінка
Нагадаємо, 25 березня Конгрес США схвалив законопроект, який гарантує виділення 984 млрд дол. на покриття поточних фінансових потреб країни аж до кінця вересня. Документ дозволяє Адміністрації Президента Обами не боятися заморозки бюджету в найближчі місяці та дає демократам і республіканцям час для пошуку компромісу з питання формування основного фінансового документа на наступний рік.
Прийнятий раніше Палатою представників і Сенатом законопроект не скасовує оголошене раніше секвестування бюджету на 85 млрд дол., проте трохи розширює можливості міністерств з управління урізаними фінансовими потоками.
Читайте також: Мер Нью-Йорка готовий віддати 12 млн дол. особистих коштів на кампанію з посилення продажу зброї
Найбільший вплив закон справить на Міністерство оборони США, яке отримає можливість направити 10 млрд дол. із фінансування старих і неактуальних програм на поточні витрати. Йдеться, зокрема, про поліпшення систем кібербезпеки і посилення охорони посольств США. Пентагон також отримає більше можливостей для маневру в питанні скорочення штату цивільних співробітників, який налічує більше 800 тис. чоловік.
Проблема скорочення витрат бюджету є частиною більш глобальної проблеми "фіскального обриву" у США - одночасного скорочення витрат і підвищення податків. На початку січня 2013 р. компромісом Адміністрації Президента-демократа Обами і республіканців у Конгресі "фіскальний обрив" був тимчасово відкладений.