ru ua

ОАЕ визнали Перехідну національну раду Лівії законною владою

Автор: RBC.UA
Об'єднані Арабські Емірати визнали Перехідну національну раду Лівії єдиною законною владою країни.

Об'єднані Арабські Емірати визнали Перехідну національну раду Лівії єдиною законною владою країни, передає РБК з посиланням на Reuters.

На думку представників влади ОАЕ, цей орган є єдиним законним представником лівійського народу.

Міністр закордонних справ ОАЕ Абдалла бен Заїд Аль Нахайян зазначив, що надалі ОАЕ мають намір зміцнювати зв'язки з лівійськими властями.

При цьому він уточнив, що існують плани щодо відкриття представництва ОАЕ в Бенгазі, альтернативній столиці опозиційного уряду.
На даний момент Перехідна національна рада Лівії визнана Великобританією, Італією, Францією, Катаром, Гамбією, Сенегалом, Йорданією та Мальтою.

Відзначимо, 10 червня ц.р. контактна група з Лівії пообіцяла повстанцям, які борються за повалення глави країни Муаммара Каддафі, фінансову допомогу в обсязі 1,3 млрд дол. Таке рішення було ухвалене в ході зустрічі групи в Абу-Дабі.

Основні засоби для підтримки лівійських повстанців виділять Італія і Франція. Ці країни зобов'язалися надати опозиційному Національному перехідному раді у Бенгазі близько 1 млрд дол. Кувейт і Катар виділять по 180 млн дол. у фонд, створений з метою надання допомоги лідерам повстанців. Туреччина надасть 100 млн дол.

Нагадаємо, в лютому 2011 р. у Лівії спалахнула громадянська війна, яка розколола країну на захід, де взяли гору прихильники Каддафі, і схід, контрольований повстанцями.

17 березня 2011 р. Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, яка забороняє авіації Каддафі здійснювати польоти над територією Лівії. Після цього по військовим і промисловим об'єктам, які знаходяться під контролем сил Каддафі, почала наносити авіаудари міжнародна коаліція.