ua en ru

Казахському художнику відмовили у британській візі через відсутність відбитків пальців

Автор: RBC.UA
Влада Великої Британії відмовила у в'їзній візі безрукому художнику з Казахстану Каріпбеку Куюкову на підставі того, що він не надав відбитки пальців. У МВС Сполученого Королівства пообіцяли виправити помилку, заявивши, що при оформленні документів сталося непорозуміння.

Влада Великої Британії відмовила у в'їзній візі безрукому художнику з Казахстану Каріпбеку Куюкову (на фото) на підставі того, що він не надав відбитки пальців. У МВС Сполученого Королівства пообіцяли виправити помилку, заявивши, що при оформленні документів сталося непорозуміння.

Читайте також: Громадянам України у 2012 р. стали рідше відмовляти у видачі шенгенських віз (відео)

Про відмову Куюкову у візі повідомила корпорація ВВС з посиланням на заяву самого художника. Він розповів, що планував взяти участь у конференції з ядерного роззброєння в Единбурзі, проте незабаром після подачі документів на оформлення візи отримав листа з британського консульства у Стамбулі, у якому йшлося, що він повинен переоформити заяву на візу через те, що його "біометричні дані були неналежної якості".

Художник народився у 1986 р. неподалік від ядерного полігону в Семипалатинську і є відомим антиядерним активістом.

"Можливо, вони не розуміють, що інвалід, або не перевірили дані, які я представив. У моїй заяві зазначено, що у мене з народження немає рук. Я тримаю пензель ротом або пальцями ніг", - зазначив Куюков.

"Я особисто був присутній при подачі заявки на візу в центрі візової підтримки в Алмати. Зробив дві фотографії, які, без сумніву, ілюструють відсутність у мене рук. Не знаю, можливо, це якесь непорозуміння", - поскаржився художник.

Згодом МВС Великої Британії висловило жаль у зв'язку з інцидентом і заявило, що зробить все, аби віза художнику була видана.

Читайте також: Закритий "список Магнітського" вдвічі коротший від основного

"У візі йому відмовлено не було, і все, що сталося, могло стати результатом непорозуміння", - йдеться в заяві правоохоронного відомства.

Каріпбек Куюков займається громадською діяльністю з 1989 р., коли було створено антиядерний рух "Невада - Семипалатинськ". За активну діяльність талановитий художник удостоєний високої державної нагороди - ордена "Курмет". Він в обличчя знає всіх хворих дітей, постраждалих від ядерних випробувань під Семипалатинському (нині м. Семей). Куюков не раз влаштовував благодійні виставки своїх картин, а зібрані кошти віддавав постраждалим дітям, просив для них у влади путівки на курорти, а виїжджаючи за кордон, привозив їм медикаменти.

Торік Каріпбек Куюков став почесним послом антиядерного проекту "Атом", ініційованого Президентом Нурсултаном Назарбаєвим. Тоді ж художник відвідав з антиядерною місією США, Нідерланди та Норвегію. З його незвичайною творчістю вже знайомі жителі Гааги, Женеви, Базеля. У грудні 2012 р. у Вашингтоні відбулися дві тематичні виставки казахського художника.