ua en ru

Громадянам України у 2012 р. стали рідше відмовляти у видачі шенгенських віз (відео)

Автор: RBC.UA
Кількість відмов у видачі шенгенських віз громадянам України у 2012 р. зменшилася до 2,03%. Про це заявив в.о. директора департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс на брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

Кількість відмов у видачі шенгенських віз громадянам України у 2012 р. зменшилася до 2,03%. Про це заявив в.о. директора департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс (на фото) на брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

Читайте також: Якщо Україна не підпише УА з ЄС у 2013 р., то не зробить цього до 2015 р., - посол Польщі

"Єврокомісія оприлюднила офіційні статистичні дані щодо оформлення шенгенських віз українцям у 2012 році. Кількість візових відмов зменшилася із 3,3% у 2011 р. до 2,03% у 2012 р.", - заявив Перебийніс.

За його словами, відзначається істотне зменшення кількості візових відмов окремими державами ЄС у 2012 році, зокрема Італією з 8,49% до 4,94%, Бельгією із 7,17% до 4,38%, Іспанією із 3,05% до 0,29%.

Разом із цим, Перебийніс зазначив, що в минулому році, у порівнянні із 2011 р., загальна кількість виданих шенгенських віз збільшилася на 173 тис. - до 1,28 млн віз.

Нагадаємо, на початку листопада минулого року Єврокомісія оголосила про зміни у візовій політиці для поліпшення економічної ситуації в Євросоюзі.

Читайте також: Баррозу сподівається, що Україна в I півріччі 2013 р. перейде до II етапу візової лібералізації

Нагадаємо, 23 січня МЗС України привітав рішення Комітету Європейського парламенту у закордонних справах про внесення змін до угоди між Україною та Європейським співтовариством про спрощення оформлення віз. "Одностайне голосування всіх політичних груп комітету у закордонних справах Європейського парламенту свідчить про підтримку європейською стороною євроінтеграційних прагнень України", - наголошували в МЗС.

Угодою передбачено спрощення порядку оформлення шенгенських віз для додаткових 10 категорій громадян України. У той же час, згідно зі ст.10 угоди, громадяни України - власники біометричних службових паспортів звільняються від необхідності оформлення шенгенських віз.

Як зазначав раніше міністр закордонних справ Леонід Кожара, українським громадянам на даний час не так просто перетинати кордони ЄС: "Хоча кількість віз Шенгенської зони, які видаються, постійно збільшується... Але громадяни України гостро відчувають візові бар'єри. Бізнесмени, як і прості громадяни України, також страждають від цих візових кордонів... Це впливає на настрої українських людей, в тому числі у відношенні ЄС".

Читайте також: Янукович вніс до ВР законопроект про ратифікацію угоди з ЄС про спрощення візового режиму

Наприкінці січня представники ЄП запевнили в підтримці поступового запровадження безвізового режиму для громадян України. Зазначимо, що 30-31 січня 2013 р. Кожара провів ряд зустрічей з євродепутатами, керівниками комітетів і політичних груп Європейського парламенту. Міністр подякував євродепутатам за послідовну підтримку євроінтеграційних прагнень України та висловив сподівання, що подальша активна позиція парламентаріїв сприятиме успішному укладенню Угоди про асоціацію Україна-ЄС у 2013 р.

"Було також висловлено сподівання про ратифікацію Європейським парламентом посиленої угоди про спрощення оформлення короткострокових шенгенських віз громадянам України вже найближчим часом", - йшлося в повідомленні МЗС.

Пізніше, 21 лютого, Комітет Європейського парламенту із громадянських свобод схвалив зміни до угоди між ЄС і Україною про спрощення оформлення віз, що мають на меті полегшити отримання віз до країн Євросоюзу для українських журналістів, представників громадянського суспільства, неурядових організацій та молоді.

Нагадаємо, угоду про спрощення візового режиму Україна підписала з Європейським союзом 27 липня 2012 р.

Читайте також: Польща щорічно видаватиме понад 200 тис. безкоштовних національних віз громадянам України, - Коморовський

Нагадаємо, на саміті Україна - ЄС 25 лютого Президент Віктор Янукович заявив, що європейська інтеграція України не підлягає ревізії. Україна очікує на підписання Угоди про асоціацію з ЄС, включаючи положення про зону вільної торгівлі, в листопаді 2013 р. на саміті Східного партнерства у Вільнюсі.

Угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня 2012 р. - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС неодноразово зазначали, що підписання Угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішню політичну ситуацію в Україні.

Додамо, що 13 березня Віктор Янукович підписав указ №127/2013 про виконання умов ЄС, необхідних для підписання Угоди про асоціацію (УА) з Європейським союзом.

Читайте також: Україна готує доповідь про прогрес у виконанні Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для країни, - Рибак