"Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її собі не збудуємо". Так говорив свого часу відомий український та політичний діяч В’ячеслав Липинський, автор "Листів до братів-хліборобів". І він правий, адже ця теза актуальна як для історичного часу, так і для українського сьогодення. Держава починається з людини, а людина, об’єднавшись з однодумцями, приходить до влади робити державу сильною. Без таких політичних об'єднань громадянам годі й уявити цивілізовану країну. Саме політичні партії і є ключовою ланкою, яка необхідна для управління державою.
Аграрна партія України була заснована на п’ятому році незалежності української держави і в кінці 90-их відбувалось її становлення. А результати виборів 2015-2018 років до місцевих органів влади і до об’єднаних територіальних громад засвідчили, що Аграрна партія України увійшла в трійку політичних лідерів і стала однією із впливових партій, позицію якої потрібно враховувати.
Рівень довіри до Аграрної партії продовжує й надалі зростати. Успіх аграріїв у виборчих кампаніях, лідерські позиції серед уподобань населення свідчить про те, що в лавах Аграрної партії працює професійна команда, яка готова боротися за європейське майбутнє кожного громадянина та будувати українську державу.
В той же час, Віталій Скоцик, який до останнього часу був керівником партії, зробив спробу її фактичної приватизації, перетворивши АПУ н засіб можливого особистого збагачення, вважають у партії. Як стало відомо із заяви члена політичної ради Аграрної партії Аліма Міщука, Віталій Скоцик начебто отримав 2,5 млн доларів хабаря за продаж місць у партійному списку до виборів у Верховну раду України оточенню колишнього президента Віктора Януковича. Гроші були отримані від одіозного екс-міністра Едуарда Ставицького.
Аграрна більшість миттєво відреагувала на події, розпочала процес люстрації Віталія Скоцика – 15 обласних організацій Аграрної партії висловили йому недовіру, а це більшість партійців і територіально більша частина України.
Теперішня аграрна більшість працює над активною участю у виборчих процесах 2018 – 2019 років.
Іван Чайківський – голова Тернопільської обласної організації Аграрної партії, засновник агрохолдингу, який обслуговує понад 40 тис. гектарів землі, 20 років працює в аграрній галузі.
За його словами, демократична більшість партійних організацій продовжує активно працювати і йде шляхом очищення.
"Сьогодні існує аграрний тренд в Україні: 63% населення вважає, що зараз треба більше розбудовувати село, а не тільки міста. Тому шанси Аграрної партії стати потужною політсилою значно зросли. На сьогодні ми ще сильніші і монолітніші. Сьогодні є більшість у партії, яка взяла на себе повноваження управління і відповідальність за майбутнє партії. Ми ухвалюємо відповідні рішення, організовуємо відповідні структури", - каже Іван Чайківський.
Заступник голови Аграрної партії Олег Корбан у свою чергу зазначає, що стратегією партії залишається активізація діяльності за всіма напрямками партійного будівництва та проходження до Верховної ради України.
Фото: Олег Корбан - заступник голови Аграрної партії, голова Київської обласної організації Аграрної партії
"Сьогодні ми впевнені у своїх результатах, а тому після президентської кампанії будемо готуватись до парламентської. Я впевнений, що Аграрній партії місце серед переможців", - резюмує Олег Корбан.
Cергій Гайдай – голова Чернігівської обласної організації АПУ, депутат облради від аграріїв, керівник фракції. Він справжній аграрій. Працює понад 25 років у цій сфері. Гайдай впевнений, що партія стане ще більше згуртована.
"Ми стали тільки сильнішими, більш об’єднаними. Сподіваюсь, що наших прихильників тільки додасться, адже Аграрна партія це не одна особа, а впливова і згуртована команда, яка зробила необхідні висновки", - каже Гайдай.
Як і Олег Корбан, Сергій Гайдай вважає, що партія має обрати нового голову, який би зміг протистояти будь-якому зовнішньому впливу. Він не сумнівається в тому, що нова команда Аграрної партії має створити таку структуру, яка буде прогресувати.
"Хороші результати на попередніх місцевих виборах, а також рейтинг політичних уподобань серед населення, дають нам підстави говорити, що в наступному скликанні Верховної ради ви побачите аграрну фракцію", - резюмує Гайдай.
Своїх колег підтримав і член політради, голова "Аграрної Самооборони України" Юрій Крутько. На його думку, ніякі заяви колишніх керівників партії, які себе скомпрометували, не зможуть вплинути на її подальший розвиток, оскільки АПУ не уособлює якусь одну персону, а працює як єдина команда.
"Партію нічого не зможе послабити, бо ми це – аграрна більшість", - пояснює член політради.
Таким чином можна сподіватися, що Аграрна партія розпочинає новий етап своєї діяльності.