Італійський парламент на першому засіданні після виборів не зміг визначитися з кандидатурами спікерів. Для того, щоб Президент Італії Джорджо Наполітано зміг почати консультації з партійними лідерами, потрібна наявність спікера нижньої і верхньої палат парламенту.
Італійський парламент на першому засіданні після виборів не зміг визначитися з кандидатурами спікерів, передає Reuters. Для того, щоб Президент Італії Джорджо Наполітано (на фото) зміг почати консультації з партійними лідерами, потрібна наявність спікера нижньої і верхньої палат парламенту.
До обрання спікерів нижньою палатою тимчасово керує представник правоцентристської коаліції Антоніо Леоне. У сенаті обов'язку голови виконує екс-прем'єр і довічний сенатор 92-річний Еміліо Коломбо.
В результаті виборів в італійському парламенті склалася вкрай заплутана ситуація. У нижній палаті абсолютна більшість у лівоцентристів на чолі П'єрлуїджі Берсані, в сенаті ж у них 114 місць з 315. Проте цього недостатньо для формування уряду. У цій ситуації для обрання спікерів фракціям необхідно домовлятися. Проте ніхто не хоче йти на компроміс.
Читайте також: Fitch знизило рейтинг Італії
У коаліцію з лівоцентристами не бажають вступати ні консерватори, ні радикали з "Руху 5 зірок". Останні відмовилися вступати в будь-які коаліційні рухи, якщо не буде прийнята їх "Програма 20 пунктів".
Після провалу виборів спікера 15 березня екс-прем'єр Сільвіо Берлусконі в соціальній мережі Facebook звинуватив главу лівоцентристів П'єрлуїджі Берсані в "безвідповідальних тактичних маневрах", які "ігнорують результати виборів". Берлусконі також підкреслив, що уряд не тільки обов'язково має бути сформований, але і буде створений найближчим часом.
Читайте також: Вірогідність перевиборів в Італії складає 30%, - Morgan Stanley
Голосування щодо визначення спікерів продовжиться 16 березня.
Нагадаємо, що в нижній палаті італійського парламенту 630 місць, а у верхній (сенат) - 315. За підсумками виборів 24-25 лютого найбільшу кількість голосів отримали лівоцентристи - в нижній палаті вони контролюють 295 місць, а в сенаті - 114. Друге місце дісталося партії екс-прем'єра Берлусконі, третє - руху "П'ять зірок". Спостерігачі прогнозують, що з подібними результатами Італії може загрожувати політична криза, оскільки партіям буде вкрай складно вести діалог.
Американський банк Morgan Stanley відреагував на політичну кризу в Італії і випустив аналітичний звіт, де говориться про 30%-ну вірогідність повернення економічної кризи і проведення нових виборів в Італії.
Читайте також: Суд засудив Берлусконі до року в'язниці
Раніше міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило суверенний кредитний рейтинг Італії з A- до BВВ+ з негативним прогнозом. Основною причиною такого рішення називаються результати парламентських виборів 24-25 лютого, які не дозволяють сподіватися на те, що в найближчі тижні в Італії буде сформовано стабільний уряд.