Кабінет міністрів Єгипту подав у відставку. Новообраний президент країни Мохаммед Мурсі почав формувати склад нового кабінету міністрів Єгипту.
Кабінет міністрів Єгипту подав у відставку. Новообраний президент країни Мохаммед Мурсі почав формувати склад нового кабінету міністрів Єгипту, повідомляє ВВС.
Відповідно до Конституції, президент Єгипту призначає та звільняє з посади міністрів та їхніх помічників. Мурсі приведуть до присяги 30 червня, але поки залишаються питання з приводу його повноважень, адже правляча Військова рада Єгипту взяла під свій контроль багато повноважень Президента і розпустила парламент.
Мурсі належить створити цивільну адміністрацію, і багато залежить від того, кого він вибере на місце прем'єр-міністра. За даними ВВС, Мурсі провів консультації з єгипетським лауреатом Нобелівської премії Мохаммедом Аль-Барадеєм. Мурсі пообіцяв призначити віце-президентами і міністрами "всіх видатних" політиків. За його словами, склад нового уряду не буде обмежений членами партії "Свобода і справедливість", до нього увійдуть представники й інших політичних сил.
Верховна рада збройних сил Єгипту, яка керувала країною з часу повалення Хосні Мубарака 11 лютого 2011 р., встигла прийняти чимало важливих декретів. Військові скасували дію конституції і розпустили обидві палати парламенту, пообіцявши провести парламентські та президентські вибори і передати владу цивільному керівництву. Перед виборами нового президента Верховна рада видала ряд указів. Зокрема, Міністерство юстиції дало солдатам право судити цивільних осіб у військових судах до ратифікації нової конституції. Крім того, Верховна рада розпустила парламент, в якому переважала партія "Братів-мусульман" "Свобода і Справедливість". Військові Єгипту наділили себе законодавчими повноваженнями при розробленні постійної конституції.
Верховна Рада Збройних Сил видала також указ про обмеження влади майбутнього Президента. Крім того, згідно з доповненою Конституційною декларацією, що замінює основний закон країни, новий Президент повинен офіційно приносити присягу перед Конституційним судом Єгипту. Водночас США закликали ВРЗС Єгипту якомога швидше передати владу цивільному уряду і висловили занепокоєння щодо нових поправок до конституції.
Через розпуск парламенту неясно, де новий президент буде приймати присягу. "Брати-мусульмани" домагаються часткового скликання парламенту, щоб Мурсі зміг присягнути перед депутатами, а не в Конституційному суді.
Поки в Єгипті йде становлення нових органів державної влади, ісламський рух "Брати-мусульмани" і його Партія свободи і справедливості є лідерами на сучасній політичній арені Єгипту. Судячи за підсумками виборів в нижню і верхню палати парламенту, Єгипет має всі шанси втратити статус світської держави. Після голосування більше 60% місць у Законодавчих зборах дісталося ісламістам, в першу чергу політичному крилу "Братів-мусульман", а також ісламським консерваторам - салафітам. На виборах у верхню палату парламенту Єгипту - Рада Шури - ісламістські партії завоювали майже 85% місць.
При цьому Вищий адміністративний суд Каїра в червні прийняв до розгляду позов про ліквідацію руху "Брати-мусульмани".
Кандидат від ісламістів Моххамед Мурсі виграв на президентських виборах 16-17 червня ц.р. Мурсі виступив по національному телебаченню з заявою, що він буде "Президентом всіх єгиптян". Очікується, що Мурсі офіційно займе посаду 1 липня. На сьогодні лідери різних держав, зокрема США, Росії, Ізраїлю, Великобританії привітали Мурсі з обранням на пост Президента Єгипту. У свою чергу, Міністерство закордонних справ Ірану заявило, що Єгипет "перейшов до останньої стадії ісламського пробудження". Нагадаємо, що Мурсі - перший діяч ісламських поглядів, який став Президентом Єгипту.