Національна комісія регулювання зв'язку України (НКРЗ) запропонувала покласти на провайдерів відповідальності за інформацію, яка поставляється за допомогою Інтернету.
Національна комісія регулювання зв'язку України (НКРЗ) запропонувала покласти на провайдерів відповідальності за інформацію, яка поставляється за допомогою Інтернету. Про це йдеться в проекті правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, який затвердила НКРЗ на сьогоднішньому засіданні в редакції проекту від 25 червня.
Абзац з текстом "оператор, провайдер не дає ніяких гарантій і не несе відповідальність щодо будь-яких товарів, інформації або послуг, що поставляються, надаються іншими особами за допомогою телекомунікаційних мереж, Інтернет", який був у проекті в редакції від 2 грудня 2010 р., пропонується видалити з документа.
Крім цього, НКРЗ прийняла ряд поправок, які стосуються операторів мобільного зв'язку. Так, комісія зобов'яже операторів мобільного зв'язку при першій реєстрації обладнання споживача в мережі роумінг-партнера для отримання послуг міжнародного роумінгу повідомляти йому про суму коштів на особовому рахунку.
Також мобільні оператори повинні повідомляти про вартість послуг голосової телефонії в країні перебування, дзвінків в Україну і з Україною, послуг з передавання текстових повідомлень, а також щодо вартості послуг з доступу до Інтернету.
НКРЗ вимагає додатково сповіщати споживача, з яким укладено договір в письмовій формі про технічну неможливість припинення надання телекомунікаційних послуг у разі відсутності коштів на особовому рахунку абонента.
Крім того, НКРЗ планує зобов'язати мобільних операторів не пропонувати споживачеві контент-послуги з додатковою оплатою, які вимагають обов'язкової відмови споживача шляхом вчинення певних дій.
У проекті правил комісія також пропонує зобов'язати операторів враховувати лише повні тарифні одиниці.
Крім того, НКРЗ зобов'яже операторів повертати споживачеві невикористану частину внесених коштів, за його письмовою заявою у разі припинення (розірвання, закінчення терміну дії) договору.
Слід зазначити, що в Європейському Союзі питання про відповідальність провайдерів регулюється директивою про електронну комерцію від 26 лютого 2000 р. Згідно якої, провайдер не несе відповідальності за передану інформацію у випадку, якщо він не ініціює її передачу, не вибирає отримувача інформації і не впливає на цілісність переданої інформації. Також провайдер не несе відповідальності за дії користувачів при наданні послуг хостингу, якщо не був обізнаний про їхню протизаконну діяльність і після одержання інформації припинив розміщення чи доступ до інформації користувачів.
Що стосується повної відповідальності провайдерів за інформацію, яка поставляється за допомогою Інтернету, і за всі дії користувачів, то така законодавча норма існує в Китаї і в деяких країнах Близького Сходу.