ua en ru

Ніколас Мадуро переміг на виборах Президента Венесуели (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Урядовий кандидат Ніколас Мадуро перемагає на президентських виборах у Венесуелі. Згідно з оприлюдненими даними Центрвиборчкому країни, Мадуро набирає 50,76 % голосів виборців, його суперник Енріке Капрілес - 49,07%.

Урядовий кандидат Ніколас Мадуро (на фото) перемагає на президентських виборах у Венесуелі. Згідно з оприлюдненими даними Центрвиборчкому країни, Мадуро набирає 50,76 % голосів виборців, його суперник Енріке Капрілес - 49,07%.

"Це необоротні підсумки виборів, що є результатом волевиявлення громадян", - заявив на прес-конференції глава ЦВК Тібісай Лучена.

Фотогалерея "Президентські вибори у Венесуелі"

Ще до публікації перших результатів виборів опозиційний лідер Капрілес звинуватив владу в змові з метою підтасувати підсумки голосування, передає Reuters. Він не визнає результатів виборів.

Читайте також: У Венесуелі опозиція подала скаргу на кандидата в Президенти Мадуро у зв'язку з порушенням передвиборного законодавства

Свою позицію Капрілес пояснив тим, що виборчі ділянки у Венесуелі повинні були закритися о 18:00 за місцевим часом. Проте цього не відбулося, а довгі черги продовжували йти за бюлетенями. У цих умовах, на думку опозиційного кандидата, були створені умови для фальсифікацій.

Тим часом в боротьбу за президентське крісло включилися хакери. Вони зламали мікроблог урядового кандидата Ніколаса Мадуро. За наявною інформацією, атака йшла з Перу.

Читайте також: В. о. Президента Венесуели оголосив про арешт колумбійських диверсантів (відео)

Нагадаємо, що Чавес в грудні 2012 р. перед тим, як відправитися на Кубу для лікування ракової пухлини, закликав співгромадян у випадку, якщо лікування буде безрезультатним, проголосувати за Мадуро, який тоді займав пост віце-президента.

Для Капрілеса ці вибори - другі. Він був суперником Чавеса на виборах 2012 р., проте у впертій боротьбі поступився, зайнявши друге місце з 45% голосів. Він є губернатором штату Міранда, представляє ліберальну опозицію так званій політиці чавізму.

Читайте також: Тіло Президента Венесуели поміщене в Музей революції (фото)

Нагадаємо, Уго Чавес, який займав посаду Президента Венесуели з 1999 р., помер в Каракасі 5 березня після тривалої боротьби з раком, який був виявлений у нього в 2011 р. Чавес був відомий своєю антиамериканською, антиімперіалістичною позицією і підтримкою бідних верств населення.