Невдале диво в Лондоні і впевнений прохід "Бенфіки". Огляд матчів Ліги Чемпіонів

Ліга Чемпіонів - фантастичний турнір. І в ньому повинні гратися фантастичні матчі. Такі, як у Лондоні, де "Арсеналу" не вистачило всього одного гола (3:0), що б відігратися після виїзного розгрому в Мілані (0:4). А тиск, з яким зіткнулася "Бенфіка" у матчі проти "Зеніту" (2:0), подвоює заслугу тактично впевнено виграного матчу.

Бенфіка - Зеніт 2:0 (перший матч 2:3)

Голи: Максі Перейра, 45+1, Олівейра, 90+2

Бенфіка: Артур, Перейра, Луізао, Жардел, Емерсон, Вітсель, Хаві Гарсія, Гайтан (Матіч, 72), Родріго (Нолито, 63), Бруно Сезар, Кардосо (Олівейра, 81)

Зеніт: Малафєєв, Анюков (Бруно Алвеш, 54), Губочан, Ломбертс, Крішіто, Денисов, Семак, Широков, В. Бистров (Лазовіч, 46), Зирянов (Файзулін, 71), Кержаков

З моменту дебюту на міжнародній арені, що відбувся в 1981 році, "Зеніт" провів в єврокубках десятки матчів. Але саме матч-відповідь з "Бенфікою" Лучано Спаллетті назвав найбільш важливим в клубній історії. Ризикувати в таких випадках вирішиться не кожен. Наставник пітерців теж обійшовся без сюрпризів, випустивши в "основі" єдиного нападника - Олександра Кержакова. У стартовому складі господарів - і теж передбачувано - вийшли два форварди: іспанець Родріго і парагваєць Оскар Кардосо.

Невдале диво в Лондоні і впевнений прохід "Бенфіки". Огляд матчів Ліги ЧемпіонівЗ самого початку поєдинку стало ясно: лісабонський клуб налаштований рішуче. Він заволодів тотальною перевагою, практично нічого не дозволяючи суперникові у протилежних воріт. Атаки самої "Бенфіки" тим часом ставали все небезпечнішим. На кінець першої чверті години Бруно Сезар завдав хльосткого удару з правого краю штрафного - В'ячеслав Малафєєв в стрибку відвів загрозу. Трохи пізніше Максі Перейра трохи не потрапив в створ з гострого кута.

У середині тайму чудовий шанс втратив Хаві Гарсія. Перебуваючи на самоті в районі 11-метрової позначки, іспанська хавбек замикав передачу зі штрафного, але потрапив в гущу футболістів. Згодом росіянам вдалося трохи відсунути гру від своїх володінь. Втім, господинею положення, як і раніше, залишалася "Бенфіка". Незадовго до перерви Бруно Сезар зважився на постріл з дальньої дистанції - м'яч просвистів над щаблиною.

На 43-й хвилині свій перший гольовий момент створив і "Зеніт". Голкіпер "Бенфіки" Артур запізнився з передачею на захисника і в результаті втратив м'яч. Той дістався Роману Широкову, який намагався вразити ціль із-за меж штрафної. Воротар встиг повернутися до каркасу і ліквідував небезпеку. Коли здавалося, що підопічні Спаллетті витримають облогу до перерви, "Бенфіка" все ж забила. Малафєєв парирував удар Акселя Витселя, але м'яч відскочив до нього ж. Бельгієць з кута воротарського п'ятою зробив пас на Максі Перейра, який з близької відстані не промахнувся.

Необхідність забивати змусила Спаллетті пожертвувати Володимиром Бистровим і випустити на другий тайм другого нападника - Данко Лазовіча. "Зеніт" став виглядати впевненіше, але з останнім пасом у команди, як і раніше, була біда. Зовсім скоро наставник пітерців провів другу заміну. Центральний захисник Бруну Алвеш, чудово знайомий португальським уболівальникам, з'явився на полі замість Олександра Анюкова. І майже відразу "Бенфіка" могла подвоїти рахунок. Жардел головою замикав навіс з кутового, але м'яч пролетів поряд зі штангою.

На 70-й хвилині "Зеніту" пощастило ще більше. Кардосо, залишивши за спиною Ніколаса Ломбартса, вискочив один на один з Малафеевим, однак не потрапив в дальній кут. Відповідь гостей вийшла менш небезпечною. Віктор Файзулін, прорвавшись до штрафної по правому флангу виконав простріл, але ніхто з партнерів не відгукнувся на передачу. У зустрічній атаці Кардосо пробив верхом з 18 метрів - голкіпер не без зусиль перевів м'яч на кутовий.

Фінальний штурм "Зеніту" вийшов відчайдушним. Бруну Алвеш вистрілив здалеку прямо в руки Артуру. Пізніше Файзулін пробив зі схожою дистанції - мимо цілі. А відзначилася знову "Бенфіка". Юний нападаючий Нелсон Олівейра, вийшовши на заміну, завершив контратаку точним ударом. 2:0 і 4:3 по сумі двох матчів. Далі йде португальський клуб.

Арсенал - Мілан 3:0 (перший матч 0:4)

Голи: Косельни, 6, Росіцкі, 25, ван Персі, 43 (з пенальті)

Арсенал: Щесны, Санья, Косельни, Вермален, Гіббз, Сонг, Росіцкі, Окслейд-Чемберлен (Шамах, 75), Уолкотт (Пак, 84), Жервіньо, ван Персі

Мілан: Абб'яті, Абате, Мексес, Тьяго Сілва, Месба (Бонера, 90), Ночеріно, ван Боммель, Эмануэльсон, Робіньо, Ель-Шаарави (Аквілані, 70), Ібрагімовіч

Після розгромної поразки на "Сан-Сіро" Арсен Венгер не мав іншого вибору, окрім, як із перших хвилин кинутися навздогін лідеру Серії А. Щось подібне, до речі, "Арсеналу" вдалося провернути у нещодавньому дербі з "Тоттенхемом" (5:2). Ось і в домашній грі з "Міланом" "каноніри", включивши максимальні швидкості, домоглися успіху вже на 7-й хвилині, коли Лоран Косцельни відкрив рахунок.

Невдале диво в Лондоні і впевнений прохід "Бенфіки". Огляд матчів Ліги ЧемпіонівАлекс Окслейд-Чемберлен з другої спроби подав кутовий від лівого прапорця прямо на голову французького захисника, і той, будучи залишеним без нагляду біля ближньої штанги, холоднокровно переправив м'яч у сітку - 1:0. Продовжуючи гнути свою лінію, Робін ван Персі та партнери обрушили на ворота гостей низку нових атак.

Трохи везіння - і голландський форвард швидко вколотив би й другий гол. Проте в одному епізоді, опинившись перед воротами Крістіана Аббіаті разом із Томашем Росіцьки, він припустився технічної помилки. А потім його удар з-за меж штрафного кіпер в ефектному стрибку витягнув з лівої "дев'ятки". І тоді на допомогу ван Персі прийшов Росіцьки.

На 25-й хвилині чеський хавбек отримав в районі 11-метрової позначки Аббіаті шикарний подарунок від центрбека "Мілана" Тьяго Сілви і точним ударом у нижній кут змусив італійця вдруге виймати м'яч з сітки - 2:0. Таким чином "Арсенал" виконав половину свого завдання-мінімум і отримав реальний шанс врятувати, здавалося б, уже програну дуель.

Після невеликого перепочинку англійці продовжили гонитву за "россонері", у складі яких не найкращим чином діяв дебютант Ліги чемпіонів Джамель Месба. Саме він благословив "Арсенал" на наступний, третій гол. Йшла 44-а хвилина, коли Месба у карній зоні звалив з ніг реактивного Окслейда-Чемберлена. Пенальті чітко виконав ван Персі, скоротивши відставання своєї команди до мінімуму - 3:4.

За декілька миттєвостей до перерви фантастичну англійську казку повинен був переривати Стефан Ель-Шаараві, якого Урбі Емануельсон вивів на вбивчу позицію. Але форвард "Мілана" з неї пробив мимо, що символізувало повне фіаско гостей у першому таймі.

Другу половину вони почали куди агресивніше, бажаючи забити хоча б раз. І часом оборона господарів піддавалася цьому тиску. Тим не менш випади самого "Арсеналу", що почав грати на контратаках, виглядали цікавіше. На 57-й хвилині Жервіньо за допомогою рикошету ледве не застав зненацька Аббіаті, але той примудрився вибити м'яч ногами, а потім неймовірним чином нейтралізував і добивання ван Персі.

Череда обопільних шансів виникала і далі, в результаті чого підсумок цього протистояння коливався, як на гойдалці - долю команд вирішувала елементарна удача. Вона врешті решт майже посміхнулася "Мілану". На 77-й хвилині Антоніо Ночеріно після передачі Альберто Аквілані пробивав упритул, з метрової дистанції, але влучив прямо у Войцеха Щенсного.

Кінцівку поєдинку "Арсенал" проводив помітно стомленим, що дозволяло підопічним Массіміліано Аллегрі контролювати гру. Гості так і не дозволили "канонірам" створити прощальний момент. Неабияк обскубаним, але не переможеним за сумою двох зустрічей "Мілан" пройшов у чвертьфінал Ліги чемпіонів.