Ціни на нафту трохи знизилися у вівторок. Причиною негативної динаміки ринку стало ослаблення тропічного шторму "Іда", що дозволило нафтовидобувним компаніям відновити операції в Мексиканській затоці. Також зниження ціни на "чорне золото" стало наслідком зміцнення долара по відношенню до основних валют.
Ціни на нафту трохи знизилися у вівторок. Причиною негативної динаміки ринку стало ослаблення тропічного шторму "Іда", що дозволило нафтовидобувним компаніям відновити операції в Мексиканській затоці. Також зниження ціни на "чорне золото" стало наслідком зміцнення долара по відношенню до основних валют.
За підсумками торгів у вівторок, 10 листопада, на New York Mercantile Exchange ціна ф'ючерсного контракту на нафту марки WTI з постачанням в грудні знизилася на 0,38 дол., до 79,05 дол./бар. На Intercontinental Exchange в Лондоні грудневий контракт на сорт Brent Crude подешевшав на 0,27 дол., закрившись на відмітці 77,50 дол./бар.
Співробітники нафтогазових компаній, що ведуть діяльність в Мексиканській затоці, почали повертатися на свої робочі місця після того, як тропічний шторм "Іда", що досяг напередодні вранці штату Алабама, ослабів і швидкість вітру знизилася до 56 км/год. Це стримало неспокій учасників ринку щодо можливих перебоїв в постачаннях нафти і чинило тиск на котирування ф'ючерсів. Нагадаємо, на початку тижня "Іді" був привласнений статус урагану другої категорії. Побоюючись можливих пошкоджень, такі компанії, як BP Plc і Chevron Corp., скоротили виробництво, та евакуювали робочих з розташованих в затоці бурових платформ. В результаті видобуток нафти в регіоні впав приблизно на 43%, газу - на 28%.
Несприятливу для ринку нафти динаміку продемонстрував у вівторок долар. Майже досягнувши днем раніше 15-річного мінімуму проти основних валют, долар відіграв частину втрат на тлі очікувань, що попит на ризиковані активи впаде. В результаті американська валюта зміцнилася проти євро на 0,1%, до 1,498 дол./евро.
Проти нафти зіграли 10 листопада і біржі акцій. Велика частина фондових індексів США закрилася у вівторок в "мінусі" на тлі корпоративних даних, що розчарували іневсторів. Так, найбільший в світі страховик облігацій MBIA Inc. отримав збиток за підсумками III кварталу у розмірі 727,8 млн дол., або 3,50 дол./акция, в порівнянні з 806,5 млн дол. чистого збитку, або 3,42 дол./акція, за аналогічний період минулого року. На цьому фоні папери компанії знецінились на 27%.
Істотно знизилися і котирування акцій інжинірингової компанії Fluor Corp. У зв'язку з переглядом у бік зменшення прогнозу прибутку за підсумками року акції Fluor Corp. втратили 7,3%. І нарешті, про зростання чистого збитку за підсумками минулого кварталу повідомив другий за величиною в світі розробник комп'ютерних ігор Electronic Arts. В результаті ринкова вартість компанії впала на 6%.
Дещо підтримала оптимізм інвесторів хороша звітність будівельної компанії Beazer Homes USA Inc. і онлайн-туроператора Priceline.com. Крім того, позитивними для ринку виявилися обережні вислови ряду офіційних осіб ФРС, що підтримали очікування збереження тенденції до пом'якшення монетарної політики і на початку наступного року.
Економіка США ще недостатньо міцна, а безробіття знаходиться на дуже високому рівні, щоб можна було почати відмовлятися від політики стимулювання, вважає президент ФРБ Бостона Ерік Розенгрен. "Це питання часу, - заявив він у відповідь на питання про стратегію виходу. - Ми ще не готові". Тим часом президент ФРБ Далласа Річард Фішер вважає поточну політику процентних ставок американського центробанку оптимальною.
На цьому фоні індекс "блакитних фішок" Dow Jones Industrial Average зумів додати 0,2%, тоді як решта індексів продемонструвала незначне зниження: Standard & Poor's 500 опустився на 0,01%, NASDAQ - на 0,14%. У Європі французький CАС-40 залишився без змін, німецький DAX впав на 0,12%, а британський FTSE 100 - на 0,09%. Проте ринок нафти, що сприймає динаміку фондових бірж як індикатор стану економіки і, як наслідок, подальшої динаміки попиту на паливо, негативно сприйняв зниження індексів акцій.
Напередодні вийшли чергові огляди ринку енергоносіїв від Міжнародного енергетичного агентства (IEA) і Міністерства енергетики США (US Department of Energy). Аналітики останнього підвищили прогноз видобутку нафти в ОПЕК наступного року (з 29,19 млн до 29,44 млн бар. на день) і в країнах, що не входять в організацію (з 50,26 млн до 50,43 млн барр. на день). Проте оцінки відомства виглядають більш оптимістично, ніж в попередньому огляді. Підвищення прогнозу світового видобутку нафти до 85,49 млн бар. у день було дещо компенсовано збільшенням оцінки споживання до 85,40 млн бар. у день. Таким чином, різниця між попитом і пропозицією скоротилася до 90 тис. бар. у день проти 290 тис. бар в день в попередньому огляді.
Тим часом Міжнародне енергетичне агентство знизило довгостроковий прогноз світового попиту на нафту. Згідно новим оцінкам організації, попит буде рости на 1% в рік і до 2030 р. складе 105 млн бар. у день проти попереднього прогнозу в 106 млн бар. у день. Крім того, глава аналітичного відділу відомства відзначив, що на наступному засіданні ОПЕК не потрібно підвищувати видобуток нафти, оскільки рівень її запасів дуже високий.