Ціна нафти Middle East Crude на Tокійській товарній біржі (ТOCOM) стосовно її найбільш активного контракту сьогодні виросла більш ніж на 3%. За підсумками торгів 5 жовтня 2012 р. офіційна ціна ф'ючерсу Middle East Crude Oil з постачанням в лютому 2013 р. склала 52,550 тис. ієн за кілолітр (приблизно 106,54 дол./бар.), додавши за день 1,560 тис. ієн.
Ціна нафти Middle East Crude на Tокійській товарній біржі (ТOCOM) стосовно її найбільш активного контракту сьогодні виросла більш ніж на 3%. За підсумками торгів 5 жовтня 2012 р. офіційна ціна ф'ючерсу Middle East Crude Oil з постачанням в лютому 2013 р. склала 52,550 тис. ієн за кілолітр (приблизно 106,54 дол./бар.), додавши за день 1,560 тис. ієн.
Читайте також: Ціна нафти Brent в Лондоні за підсумками торгів 4 жовтня підвищилася на 4,41 дол. - до 112,58 дол./бар
Ціна активного ф'ючерсу Middle East Crude Oil встановилася в беквордації щодо ціни спотового контракту. Так, офіційна ціна ф'ючерсу Middle East Crude Oil на поточний календарний місяць сьогодні склала 54,140 тис. ієн/кілолітр (приблизно 109,76 дол./бар.), підвищившись за день на 1,480 тис. ієн, або на 2,8%.
Читайте також: Ціна нафти WTI в Нью-Йорку за підсумками торгів 4 жовтня підвищилася на 3,57 дол. - до 91,71 дол./бар
Нафта Middle East Crude - це умовна суміш з нафтових марок Dubai і Oman, яка вважається ціновим еталоном для регіону Близького Сходу. На біржі TOCOM ф'ючерси Middle East Crude Oil торгуються з вересня 2001 р. Контракт є розрахунковим, тобто фізичне постачання нафті по ф'ючерсу не передбачене. Закриття позицій здійснюється після закінчення календарного місяця з розрахунком варіаційної маржі. За основу розрахунку береться середня за місяць ціна нафтової суміші Middle East Crude, яку визначить агентство Platts.
Водночас нафта на біржах в Нью-Йорку і в Лондоні за підсумками торгів 4 жовтня 2012 р. піднялася в ціні більш ніж на 4%. При цьому ціна нафти Brent з лишком відіграла своє падіння за попередній торговий день, встановившись вище 112,5 дол./бар. Водночас ціна нафти WTI (Light Sweet) напередодні, незважаючи на істотне зростання, не змогла повною мірою відіграти своє падіння за попередню сесію, встановившись за підсумками торгів трохи нижче 91,8 дол./бар.
Результати біржових торгів для нафтових контрактів першої позиції 4 жовтня склали:
- офіційна ціна ф'ючерсу IPE Brent Crude (листопад) на електронній товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (IСE Futures Europe) в Лондоні виросла на 4 дол. 41 цент і досягла значення 112,58 дол./бар. при діапазоні котирувань 108,02-112,69 дол. / бар.;
- офіційна ціна ф'ючерсу Light, Sweet Crude Oil (листопад) на терміновій товарній біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) в Нью-Йорку піднялася за день на 3 дол. 57 центів і досягла значення 91,71 дол./бар. при діапазоні котирувань 87,91-91,84 дол./бар.
За підсумками торгів 4 жовтня офіційна ціна нафти Brent досягла максимального значення приблизно за два з половиною тижні - після 17 вересня. Водночас офіційна ціна нафти WTI напередодні встановилася дещо нижче, ніж вона була 2 жовтня, коли майже досягла свого двотижневого максимуму - 91,89 дол./бар.
Нафта на біржах напередодні подорожчала через технічні покупки нафтових ф'ючерсів, які за підсумками торгів 3 жовтня впали до найнижчих значень за два місяці, забезпечивши привабливі умови для відкриття довгих позицій. При цьому додатково покупкам нафтових ф'ючерсів сприяв подешевшав американський долар, чому сприяла стурбованість керівництва ФРС США повільним зростанням американської економіки і малим приростом нових робочих місць. Індекс долара для шести провідних світових валют (ICE dollar index spot) знизився 4 жовтня на 0,8% і вперше за два тижні встановився нижче за відмітку 79,4 пункту, забезпечивши привабливі умови для покупок нафти та інших товарних активів, що котируються у валюті США.
Нафта Brent напередодні подорожчала більш істотно, ніж нафта WTI. Цьому сприяли побоювання порушення постачань нафти з Близького Сходу в разі ескалації військового конфлікту в Сирії.
Як повідомлялося, ціни на крупнооптовому ринку нафтопродуктів України 4 жовтня змінилися різноспрямовано. Водночас роздрібні ціни на світлі нафтопродукти та скраплений газ на АЗС Києва напередодні практично не змінилися.