НБУ у три рази підвищив штрафи для банків за порушення валютного законодавства
НБУ підвищив у три рази штрафи для банків за порушення валютного законодавства. Про це йдеться у постанові НБУ, яка набирає чинності 5.11.2009 р., текст якого має РБК-Україна.
"5 грудня 2009 року набирає чинності постанова правління Національного банку України від 05.11.2009 № 654 "Про внесення змін до Положення про валютний контроль", зареєстрована в Міністерстві юстиції України 24.11.2009 за № 1134/17150", - говориться в повідомленні.
Зокрема вносяться зміни до положення про валютний контроль, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 08.02.2000 № 49.
В частину 2, пункту 2.5. положення про валютній контроль вносяться наступні зміни про розміри штрафів:
- за порушення порядку інформування - накладення штрафу в розмірі 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (підвищується до 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян);
- за порушення строків інформування, яке не перевищує 10 днів, - накладення штрафу в розмірі 1 (підвищується до 3) неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний день порушення;
- за порушення строків інформування, яке становить від 11 до 30 днів, - накладення штрафу в розмірі 20 (підвищується до 60) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- за порушення строків інформування, яке становить понад 30 днів, - накладення штрафу в розмірі 1 (підвищується до 3) відсотків від суми (вартості) валютної операції, про яку уповноважений банк згідно зі встановленим порядком зобов'язаний був поінформувати відповідний державний орган, але не менше 20 (підвищується до 60) і не більше 40 (підвищується до 120) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У пункті 2.8. Несвоєчасне подання, приховування або перекручення встановленої Національним банком звітності про валютні операції тягне за собою накладення штрафу в розмірі 20 (підвищується до 100) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як повідомила прес-служба Державної податкової адміністрації України, у листопаді ц.р. до бюджету країни надійшло майже 17 млн грн пені та штрафних санкцій за порушення вимог валютного законодавства. Це майже у 3 рази більше порівняно з листопадом минулого року.
Зазначається, що цьому сприяла позитивна практика винесення на користь податкових органів рішень щодо правомірності нарахування пені за порушення строків розрахунків відповідно до закону про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті, зокрема, рішення Вищого адміністративного суду України, винесене на користь податкових органів м. Києва за результатами оскарження суб'єктом господарювання донарахованих йому 7 млн грн за порушення строків розрахунків.