Заступник голови Нацбанку України Володимир Кротюк повідомив, що правління НБУ ухвалило постанову, що розширює можливості банків по кредитуванню підприємств реального сектора економіки, передає "Комерсант-Україна".
Заступник голови Нацбанку України Володимир Кротюк повідомив, що правління НБУ ухвалило постанову, що розширює можливості банків по кредитуванню підприємств реального сектора економіки, передає "Комерсант-Україна".
"У документі передбачені окремі зміни наших нормативних актів, які дадуть можливість значною мірою вивільнити резерви для того, щоб направити кошти на кредитування, - сказав В.Кротюк. - Ми передбачили, що якщо фінансовий стан позичальника поганий, але він своєчасно погашає кредит, то його фінансовий стан не враховуватиметься і не впливатиме на пониження категорії кредиту".
Зараз з погіршенням фінансового стану позичальника знижується група, до якої він відноситься, і банк вимушений збільшувати резервування з виданих йому кредитів. Цією ж постановою банкам дозволено перекладати свої кредитні ризики на міжнародні кредитні установи інвестиційного класу, отримуючи від них гарантії. "Ми передбачили можливість надання банкам гарантій на строк до одного року. На період дії цих гарантій банки не формуватимуть резерви під сумнівні і безнадійні кредити", - сказав В.Кротюк. У НБУ пояснили, що документ ще не підписаний, а тому не розісланий.
Голова правління Укргазбанку Олександр Морозов уточнив, що документ, про який говорив В.Кротюк, стосувався 25 банків, які отримали рефінансування НБУ. При наданні рефінансування НБУ забороняв банкам збільшувати активні операції до повернення позики. Тільки 13 найбільших банків на 1 жовтня заборговували НБУ 47,5 млрд грн.
Сьогодні ВТБ Банк достроково погасив транш кредиту у розмірі 300 млн грн перед Національним банком України, отриманий в грудні 2008 р. в рамках рефінансування, йдеться в повідомленні банку. Представник фінустанови відзначив, що банк погасить всю суму позики - 500 млн грн у встановлений термін. Адекватність капіталу у ВТБ Банку складається близько 15-16% (при мінімально достатніх 10%).
Позавчора Нацбанк також повідомив, що зальний обсяг депозитів в банках України у жовтні 2009 р. зменшився на 0,3% - до 317,1 млрд грн. Про це говориться в повідомленні Національного банку України. Зокрема, кошти фізичних осіб збільшилися на 1%. В умовах збереження девальваційних очікувань приріст депозитів населення відбувався за рахунок вкладень в іноземній валюті (обсяг яких збільшився на 2,1%), у той час - обсяг депозитів у гривнях незначно зменшився (на 0,2%).
Обсяг операцій з мобілізації Нацбанком коштів у жовтні становив 6,4 млрд грн, обсяг операцій з рефінансування банків - 0,66 млрд грн. Середньозважена процентна ставка за мобілізаційними операціями в жовтні становила 6,5% (з початку року - 6,8%), за операціями з рефінансування - 16,5% (з початку року - 16,9%).