Національний банк України прогнозує падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) в Україні за результатами 2009 р. на 14%. Про це повідомив виконавчий директор з економічних питань НБУ Ігор Шуміло під час українсько-австрійського бізнес-форуму в Києві, передає кореспондент РБК-Україна.
За словами І.Шуміло, в своєму прогнозі Нацбанк спирається на дані Держкомстату і власний моніторинг економічної ситуації в країні. "Оскільки Держкомстат і уряд відмовились від щомісячної інформації про реальний та номінальний ВВП, тому ми в Нацбанку розраховуємо індекс розвитку базових галузей і аналізуємо цю динаміку", - сказав І.Шуміло.
У НБУ переконані, що, починаючи з II кварталу 2009 р., падіння ВВП в Україні по відношенню до I кварталу почне сповільнюватися. Зниження рівня падіння ВПП продовжитися в III та IV кварталах і до кінця 2009 р. ВВП України знизиться не більш, ніж на 14%, вважають в НБУ. В той же час в 2010 р. Нацбанк прогнозує зростання ВВП на 3%.
Також в Нацбанку прогнозують подальше зменшення інфляції в Україні - зокрема в поточному році її показник складе близько 15%. За прогнозами НБУ, з урахуванням зростання цін на газ, електроенергію, житлово-комунальних послуг, в першому півріччі 2010 р. інфляція буде на рівні 10%, а в другому півріччі знизиться до 5-7%.
В той же час І.Шуміло підкреслив, що Нацбанк сьогодні не бачить підстав для подальшої девальвації гривні. За його словами, девальвація восени 2008 р. (на 33% в порівнянні з початком 2008 р.) була викликана значно вищою інфляцією в Україні, чим в сусідніх країнах. При цьому І.Шуміло уточнив, що на сьогоднішній день навіть прогноз в межах 1% девальвації в місяць є песимістичним. "Останнім часом відбуваються коливання національної валюти, але ми вважаємо, що курс є близьким до врівноваженого. І немає ніяких підстав для його істотної подальшої девальвації", - сказав І.Шуміло.
Як повідомлялося, падіння ВВП України за підсумками I кварталу поточного року склало 20,3%, а інфляція в січні-червні виросла до 8,6%. В той же час в держбюджеті України на 2009 р. закладено зростання ВВП на рівні 0,4% і інфляція 9,5%.