ru ua

НБУ розгляне питання про введення 2-гривневої монети

Автор: RBC.UA
Національний банк України розгляне питання введення в обіг 2-гривневої монети. Про це повідомила заступник голови Національного банку України (НБУ) Віра Ричаківська, передає кореспондент РБК-Україна.

Національний банк України розгляне питання введення в обіг 2-гривневої монети. Про це повідомила заступник голови Національного банку України (НБУ) Віра Ричаківська, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми зараз затвердили програму стратегічного розвитку готівкового обігу на 2013-2018 рр. Одним з питань там є оптимізація готівкого обігу. Звичайно, ми повинні вивчити світовий досвід - що робиться в цьому контексті. Одна гривня у нас є в обігу, є пропозиція до сплати ввести і двох гривневу. На ці всі питання треба робити обрахування , наскільки воно буде доцільним", - заявила Ричаківська.

В той же час, за словами Ричаківської, рішення щодо вилучення з обігу 1-2-копійчаних монет ще не прийняте. "Питання ми розглядаємо, ми вивчаємо і рішення кінцевого з цього питання ми не приймали... Одна копійка є і буде присутня, це складова нашої гривні. Але залишається питання оптимізації обігу, спрощення обігу, питання комфортності розрахунків", - заявила Ричаківська.

Вона зазначила, що в 2012 р. монети чеканяться в звичайному режимі.

По темі: Янукович підписав закон, згідно з яким НБУ організовує готівково-грошовий обіг

Нагадаємо, 4 жовтня ц.р. голова ради Національного банку України Ігор Прасолов заявив, що НБУ у найближчі місяці розгляне питання доцільністі використання в обороті 1-2-копійчаних монет. За його словами, монети можуть зникнути з обороту менше ніж через рік. Основна причина відмови в тому, що на їх виготовлення витрачаються досить значні кошти.

Читайте також: ВР дозволила НБУ регулювати випуск і використання електронних грошей

Згідно зі звітом НБУ "Основні тенденції в грошово-кредитного ринку України за серпень 2012 р.", грошова маса в Україні в серпні 2012 р. порівняно з липнем зросла на 0,3% - до 723,4 млрд грн, монетарна база - на 1,9%, до 249,8 млрд грн. З початку року обсяг грошової маси зріс на 5,5%, монетарної бази - на 4,1%.

Читайте також: Середній курс долара у 2013-2014 рр. не підніметься вище 8,4 грн

"Збільшення коштів на депозитних рахунках сприяло зростанню грошової маси, обсяг якої в серпні підвищився на 0,3% (з початку року - на 5,5%) - до 723,4 млрд грн. Обсяг монетарної бази за місяць зріс на 1,9% (з початку року - на 4,1%) - до 249,8 млрд грн. Цьому сприяло збільшення на 10,9% обсягу коррахунків банків - до 22,1 млрд грн (з початку року - на 0,7%)", - говориться в повідомленні регулятора.