ru ua

Середній курс долара в 2013-2014 рр. не підніметься вище 8,4 грн, - Мінфін

Автор: RBC.UA
Міністерства фінансів прогнозує, що до кінця цього року середній курс долара в Україні складе 8,1 грн, а його середня вартість в 2013-2014 рр. не перевищить 8,4 грн/дол.

Міністерства фінансів прогнозує, що до кінця цього року середній курс долара в Україні складе 8,1 грн, а його середня вартість в 2013-2014 рр. не перевищить 8,4 грн/дол, повідомляє видання "Комерсант-Україна".

Проте в кінці липня, відповідно до проспекту емісії євробондів на 2 млрд дол, в Кабінеті міністрів розраховували на більш сильну девальвацію гривні в 2014 р. - до 8,6 грн. Ці цифри говорять про те, що в уряді допускають зниження курсу національної валюти. Адже ще в лютому минулого року в Мінфіні вважали, що курс долара не перевищить 8 грн в 2011-2014 рр.

Читайте також: Уряд затвердив концепцію забезпечення фінансової нацбезпеки

Однак офіційний курс гривні, на який спирається Мінфін, не досягає навіть закладених в прогнозі 8,1 грн/дол. З початку року коливання курсу долара не перевищували 1 коп. - З 7,98 грн до 7,99 грн. В той же час курс міжбанківського ринку був вище: валютний індикатор показав подорожчання долара на 8 коп. в цьому році, до 8,13 грн, аналогічне підвищення було у 2011 р.

На думку експертів, однак вартість іноземної валюти навряд чи буде знижуватися. "Прогнозувати значення курсу гривні на середньострокову перспективу з високою точністю досить важко виходячи з того, що багато залежить від зовнішньоекономічної кон'юнктури та реакції влади на її зміни, - відзначає економіст ІК "Трійка Діалог Україна" Ірина Піонтковська.

За її словами, якщо припустити, що сьогоднішні тенденції до розширення дефіциту рахунку поточних операцій продовжаться в 2013 р. на тлі нестабільності на світових фінансових ринках, то уникнути ослаблення гривні по відношенню до долара буде складно. "Щоправда, передбачити, чи буде новий рівень курсової рівноваги 8,4 або 9 грн за долар, непросто . Враховуючи волатильність і невизначеність розвитку ситуації на світовому фінансовому ринку, точність будь-яких прогнозів залишає бажати кращого", - відзначила вона.

На думку начальника відділу економічних досліджень "Ерсте Банку" Мар'яна Заблоцького, малоймовірно, що курс гривні залишиться в найближчі два роки без змін: "Думаю, що за два роки гривня втратить 30% вартості".

Читайте також: "НБУ зможе підтримати стабільність курсу гривні", - нардеп Олександр Шепелєв

Нагадаємо, напередодні курс гривні по відношенню до євро на готівковому ринку України опустився на 5 копійок на купівлі, на продажу євро подорожчав на 8 копійок, в порівнянні з п'ятничними значеннями. Курс американського долара зміцнився на 2 копійки на продажу. Котирування російського рубля виросли на 1-2 копійки.

Раніше, 29 серпня ц.р., повідомлялося, що українська гривня досягла 33-місячного мінімуму до долара, ослабнувши до 8,116 грн/дол.