ua en ru

НБУ: Банки мають достатні ресурси для активного іпотечного кредитування

Автор: RBC.UA
Банківська система володіє достатнім обсягом ресурсів, щоб активно видавати іпотечні кредити, в тому числі - в рамках 3%-ної держпрограми. Таку заяву зробив директор департаменту з управління валютним резервом і здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст.

Банківська система володіє достатнім обсягом ресурсів, щоб активно видавати іпотечні кредити, в тому числі - в рамках 3%-ної держпрограми. Таку заяву зробив директор департаменту з управління валютним резервом і здійснення операцій на відкритому ринку НБУ Олександр Дубихвіст, пише видання "Дзеркало тижня. Україна".

"Якщо банки купують держоблігації під 13-14%, означає ресурс (є). Подивіться на залишки на їхніх рахунках, скільки грошей у них в касі, скільки на рахунках за кордоном - це мільярди доларів, які просто лежать і чекають, куди їх розмістять", - відзначив представник Національного банку.

Нагадаємо, голова правління Агентства з рефінансування житлових кредитів Сергій Волков заявив, що при нормалізації ситуації з іпотекою ставка держкомпенсації скорочуватиметься.

Відзначимо, 13 червня ц.р. прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що середню вартість одного квадратного метра житла в Україні потрібно довести до 5,5 тис. грн. Азаров також додав, що будівельні компанії, які будуть цим займатися, зможуть отримати кредити на початок робіт за дуже вигідними ставками.

Зробити квадратні метри більш доступними, в уряді мають намір також здешевивши кредити. Компенсацію 13% їх вартості передбачає відповідна державна програма. За словами міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Анатолія Близнюка, впровадження такої програми і видача в її рамках 30 тис. кредитів, дозволить забезпечити житлом понад 40 тис. громадян України.

За цією програмою громадян України погодилися кредитувати чотири банки: "Брокбізнесбанк", "Фінанси" та кредит "," Укргазбанк "і" Ощадбанк ".

Незважаючи на здешевлення та компенсації іпотечних кредитів, аналітики заявляють, що в Україні вони найдорожчі по відношенню до доходів домогосподарств. "Практична недоступність кредитів викликана як високими ставками по кредитах, так і високими цінами квартир. Але незважаючи на високу вартість житла, прибутковість оренди в центрі міст Україні є найвищою в Європі. За відсотками іпотеки від середньомісячних доходів, Київ поступається лише Москві", - зазначає аналітик "Ерсте Банку" Іван Улітко. Також він зазначив, що при цьому, середньомісячний дохід киянина після оподаткування - один з найнижчих в Європі.

Також нагадаємо, що наприкінці квітня ц.р. уряд ухвалив програму "Доступне житло". Як раніше заявляв Президент України Віктор Янукович, програма іпотечного кредитування "Доступне житло" запрацює вже з травня поточного року і буде надавати громадянам України кредити на житло не дорожче 2-3% на 10-15 років.

На початку квітня Верховна Рада затвердила урядові плани щодо змін до бюджету, якими, зокрема передбачалося додаткове виділення 1 млрд грн на здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Як заявляли в ООН, житло в Україні непомірно дороге при його відчутній нестачі. "Житло в Україні непомірно дороге. Відповідно до індексу, що враховує ціни на житло в прив'язці до середньої заробітної плати, Київ, наприклад, наближається до таких мегаполісів, як Нью-Йорк і Лондон, і обганяє Москву. При цьому в країні відчувається нестача житла", - зазначили в ООН.