Повінь в Таїланді буде мати серйозні наслідки для транснаціональних компаній, що мають виробничі потужності в цій країні. Експерти прогнозують, що найбільше постраждають від стихії виробники автомобілів і компанії індустрії хайтека, передає Bloomberg.
Повінь в Таїланді буде мати серйозні наслідки для транснаціональних компаній, що мають виробничі потужності в цій країні. Експерти прогнозують, що найбільше постраждають від стихії виробники автомобілів і компанії індустрії хайтека, передає Bloomberg.
За даними агентства, через повені в Таїланді закриті заводи автовиробників. Сильні повені не дозволяють доставляти на підприємства деталі. Через стихію зараз зупинені заводи всіх семи японських автомобілебудівних компаній, а також завод Ford, які діяли в Таїланді. Згідно з дослідженням Credit Suisse Group, операційний прибуток Toyota через повені може скоротитися на 1,6 млрд дол. Головний фінансовий директор Ford Льюїс Бут повідомив, що компанія може не дорахуватися 30 тис. автомобілів, які могли бути побудовані в Таїланді. "Хоча наш автомобілезбиральний завод не постраждав, збитків завдано багатьом з наших постачальників", - розповів Бут.
Особливо постраждав завод Honda, який перебуває безпосередньо в зоні затоплення. Завод закрито з 4 жовтня. На думку фахівців, відновленню цей завод вже практично не підлягає. Японська Асоціація автовиробників повідомила, що японські автовиробники втрачають виробництво близько 6 тис. автомобілів на день через повені. Експерти вважають, що збитки для японського автопрому у зв'язку з повінню в Таїланді можна порівняти з наслідками природної катастрофи в Японії.
Також великі втрати несуть американські і японські компанії з виробництва комп'ютерних компонентів, чиї філії в Таїланді також затоплені, а виробництво зупинено. Зокрема, припинений випуск жорстких дисків, внаслідок чого очікується дефіцит цих деталей на світовому ринку. На думку експертів, це незабаром може призвести до зміни лідера на ринку накопичувачів на жорстких магнітних дисках.
В Таїланді в результаті повеней затоплено кілька індустріальних зон, де розташовані заводи з виробництва жорстких дисків компаній Western Digital, Hitachi, Seagate і Toshiba. "Вплив (повені, - ред.) на галузь (виробництва жорстких дисків, - ред.), ймовірно, буде істотною і пошириться на кілька кварталів", - сказав гендиректор Seagate Стів Луско.
Зараз першість належить Western Digital. Але за підсумками четвертого кварталу її може випередити основний конкурент - Seagate Technology. Все через те, що у Seagate в Таїланді менше виробничих потужностей, ніж у Western Digital. Обидві фабрики компанії в Таїланді зупинені. У компанії відзначають, що на відновлення їх роботи в нормальному режимі буде потрібно до шести місяців. Ці заводи забезпечували приблизно 60% всього обсягу випуску жорстких дисків Western Digital. У Seagate заводи не постраждали, а лише було порушено виробництво комплектуючих. У підсумку, прогнозують експерти, Seagate в четвертому кварталі зможе поставити на світові ринки близько 40-50 млн пристроїв, що менше очікуваних раніше 55 млн штук, але цілком достатньо, щоб змістити з першого місця Western Digital.
Гендиректор Apple Тім Кук заявив раніше в цьому місяці, що повені приведуть до зниження кількості поставок компонентів, що використовуються в комп'ютерах Mac.
Компанія Broadcom очікує, що повінь в Таїланді призведе до скорочення постачань жорстких дисків компанії в четвертому кварталі на 50% - до 100 млн одиниць.
Серйозно постраждали також підприємства гіганти японської електроніки. Затоплені заводи з виробництва цифрових камер Nikon, Sony, фабрика з виробництва принтерів фірми Canon. Аналітики південнокорейської Hynix Semiconductor відзначають, що в першому кварталі наступного року світові ринки можуть відчувати скорочення постачань ПК з Таїланду. За інформацією компанії, деякі комплектуючі, зокрема чіпи пам'яті, вже впали в ціні, попит на них впав у зв'язку із закриттям складальних фабрик. Canon вже попередив, що річний обсяг продажів компанії може знизитися на 50 млрд ієн (660 млн дол.), операційний прибуток - на 20 млрд ієн (260 млн дол.).
Нагадаємо, через сильні мусонні дощі, які тривали три місяці Таїланд переживає найбільш сильні повені за останні десятиліття. Стихія забрала життя більше 360 людей, затоплена третину провінцій країни. Число жертв повені досягло 373 осіб. Вода знищила не менше 800 тис. житлових будинків. Столиця країни м.Бангкок також затоплена. Аеропорт столиці "Дон Муеанг" закрито через затоплення злетно-посадкових смуг.
Зазначимо, за попередніми оцінками, збиток від повені може скласти до 16 млрд доларів. Зараз в країні тимчасово закрито близько 300 відділень банків, майже 10 тис. заводів і фабрик. Без роботи тимчасово залишилися близько 700 тис. осіб. Як повідомив представник Центробанку Таїланду, економіка країни виросте менш ніж на 3% цього року через повені.