ua en ru

Повінь в Києві 2013: Існує небезпека підтоплення для 240 будинків приватного сектору

Автор: RBC.UA
У Києві існує небезпека підтоплення для 240 будинків приватного сектору Русанівських садів, Чапаєвки, Харківського масиву та району Московського мосту. Про це сьогодні під час брифінгу повідомив директор департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Сергій Садовий, передає кореспондент РБК-Україна.

У Києві існує небезпека підтоплення для 240 будинків приватного сектору Русанівських садів, Чапаєвки, Харківського масиву та району Московського мосту. Про це сьогодні під час брифінгу повідомив директор департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Сергій Садовий, передає кореспондент РБК-Україна.

"Повна карта Києва з можливими негативними явищами у нас є і ми до цього готові. Поадресно ми знаємо, які в нас райони є (в небезпеці) - це Русанівські сади, Чапаєвка Голосіївського району, район Московського мосту, Деснянський район, станції метро на Лівому березі, Харківський масив. Ми рахували, це близько 240 будівель. Це в основному приватний сектор, будівлі, які знаходяться на заплавах", - сказав Садовий.

Також він зазначив, що в разі надзвичайної ситуації людей із цих будинків будуть евакуювати. "В нас є куди евакуювати людей: гуртожитки, резервний житловий фонд", - додав Садовий.

Читайте також: КМДА оприлюднила карти можливих зон затоплення (фото)

За словами чиновника, план евакуації відпрацьований, однак попереджувати жителів даних будинків про можливу евакуацію "немає підстав".

Нагадаємо, що раніше в Гідрометцентрі попереджали, що можуть бути підтоплені дачі на Осокорках, Воскресенських садах, села Вишеньки, Гнідин, території зон відпочинку на Дніпрі, знижені ділянки місцевих доріг у заплаві, окремі прируслові ділянки приватної садово-дачної забудови як в міській, так і в приміських зонах, які також розташовані уздовж Канівського водосховища. КМДА заявляла, що в Києві під час танення снігу можливі локальні підтоплення Подолу, Оболоні і Поштовій площі.

Вчора КМДА розповсюдила карти можливих зон затоплення. Нагадаємо, що за даними Гідрометцентру, в Києві потепління і дощі почнуться 30 березня. За оцінками Гідрометцентру, максимальний рівень весняного водопілля в Києві може скласти від 650 до 710 см вище нуля. Директор Гідрометцентру Микола Кульбіда пояснив, що ці показники не є критичними, і побоюватися паводку не варто.

Читайте також: У Києві станом на 29 березня очищено 70% зливних стоків

У той же час Гідрометцентр рекомендує на Канівському та Київському водосховищах на всяк випадок знизити рівень води.
Про готовність до весняного паводку вже заявив Київський метрополітен. Там запевняють, що очікуваний рівень підняття Дніпра не загрожує станціям затопленням. Разом з тим, розроблені всі необхідні заходи щодо захисту станцій під час танення снігу. Перш за все, це стосується станцій метро "Вирлиця", "Харківська", "Позняки", "Героїв Дніпра", які розташовані в низині і є найбільш проблемними.

Учора заступник міністра з надзвичайних ситуацій Василь Квашук заявив, що проблеми можуть виникнути в водопропускних спорудах, які не зможуть пропустити велику кількість води. За його словами, головна проблема в столиці може виникнути від танення снігу, а не через підйом рівня Дніпра.

Фото: Можливі зони затоплення в Києві

У свою чергу в КОДА відзначають, що область до повені готова. Дамба, Київське та Канівське водосховища готові до прийому води.
Ще раніше екс-гендиректор "Київавтодору" Георгій Глинський заявив, що Києву не загрожує істотне підтоплення, хоча і доставить киянам неприємності. А ось екс-заступник голови КМДА Олександр Мазурчак вважає, що Київ може затопити "по даху автомобілів" у разі різкого потепління і якщо водії будуть заважати прибирати сніг.

На думку експертів, паводкова небезпеку в Києві існує в районі ДВРЗ, вул. Тепловозної, в селищі Жуляни, в районі площі Перемоги за умови забрудненості русла р.. Либідь, а також біля станції метро "Лівобережна".