ru ua

Повінь в Києві 2013: КМДА оприлюднила карти можливих зон затоплення (фото)

Автор: RBC.UA
Київська міська державна адміністрація оприлюднила на своєму сайті карти можливих зон затоплення.

Київська міська державна адміністрація оприлюднила на своєму сайті карти можливих зон затоплення.

Нагадаємо, що за даними Гідрометцентру, в Києві потепління і дощі почнуться 30 березня, можливе підтоплення окремих районів столиці. При цьому метеорологи підкреслюють, що житловим масивам, промисловим об'єктам в Києві затоплення або якісь негативні наслідки при проходженні максимальних рівнів водопілля не загрожують.

За оцінками Гідрометцентру, максимальний рівень весняного водопілля в Києві може скласти від 650 до 710 см вище нуля. Директор Гідрометцентру Микола Кульбіда пояснив, що ці показники не є критичними, і побоюватися паводку не варто.

Фото: Можливі зони затоплення в Києві

У той же час Гідрометцентр рекомендує на Канівському та Київському водосховищах на всяк випадок знизити рівень води. За його словами, можуть бути підтоплені дачі на Осокорках, Воскресенських садах, села Вишеньки, Гнідин, території зон відпочинку на Дніпрі, знижені ділянки місцевих доріг у заплаві, окремі прируслові ділянки приватної садово-дачної забудови як в міській, так і в приміських зонах, які також розташовані уздовж Канівського водосховища.

Читайте також: У Києві очікується підтоплення Подолу, Поштової площі та Оболоні (фото, відео)

Запзначимо, голова КМДА Олександр Попов на базі Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій створив штаб, який буде займатися попередженням повені та ліквідацією його наслідків. Раніше КМДА заявляла, що в Києві під час танення снігу можливі локальні підтоплення Подолу, Оболоні і Поштовій площі.

Про готовність до весняного паводку вже заявив Київський метрополітен. Там запевняють, що очікуваний рівень підняття Дніпра не загрожує станціям затопленням. Разом з тим, розроблені всі необхідні заходи щодо захисту станцій під час танення снігу. Перш за все, це стосується станцій метро "Вирлиця", "Харківська", "Позняки", "Героїв Дніпра", які розташовані в низині і є найбільш проблемними.

Сьогодні заступник міністра з надзвичайних ситуацій Василь Квашук заявив, що проблеми можуть виникнути в водопропускних спорудах, які не зможуть пропустити велику кількість води. За його словами, головна проблема в столиці може виникнути від танення снігу, а не через підйом рівня Дніпра.

Читайте також: З потеплінням у Києві може виникнути проблема у водопропускних спорудах, - ДержНС

У свою чергу в КОДА відзначають, що область до повені готова. Дамба, Київське та Канівське водосховища готові до прийому води.

Ще раніше екс-гендиректор "Київавтодору" Георгій Глинський заявив, що Києву не загрожує істотне підтоплення, хоча і доставить киянам неприємності. А ось екс-заступник голови КМДА Олександр Мазурчак вважає, що Київ може затопити "по даху автомобілів" у разі різкого потепління і якщо водії будуть заважати прибирати сніг.

Читайте також: Гідрометцентр прогнозує підтоплення окремих районів (відео)

На думку експертів, паводкова небезпеку в Києві існує в районі ДВРЗ, вул. Тепловозної, в селищі Жуляни, в районі площі Перемоги за умови забрудненості русла р.. Либідь, а також біля станції метро "Лівобережна".