Вартість переходу на цифрове мовлення в 2011 р. становитиме близько 1 млрд грн. Про це на прес-конференції заявив голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Володимир Манжосов, передає кореспондент РБК-Україна.
Вартість переходу на цифрове мовлення в 2011 р. становитиме близько 1 млрд грн. Про це на прес-конференції заявив голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Володимир Манжосов, передає кореспондент РБК-Україна.
В.Манжосов повідомив, що сьогодні на засіданні було ухвалено рішення щодо розвитку системи цифрового телебачення на базі 4 мультиплексів, які сумарно повинні транслювати 32 телепрограми. З них 15 - національні телевізійні мовники, а інші будуть віддані на трансляцію регіональним мовникам. Крім того, передбачається, що на базі цих мультиплексів на конкурсній основі надаватиметься можливість трансляції також і іншим мовникам.
Крім того, він сказав, що до 30 листопада Нацтелерадіо прийматиме заявки від суб'єктів господарської діяльності, які висловлять бажання стати провайдером із розвитку даних 4 мультиплексів. За словами В.Манжосова, до нового року провайдер повинен почати роботи з переходу з аналогового телебачення на цифрове, а до 2015 р. згідно із законом всі національні і регіональні мовники повинні виходити в ефір в цифровому форматі.
Передбачається, що в процесі переходу мовники якийсь час (рік-півтора) повинні вести ефірне мовлення одночасного в цифровому і аналоговому форматі.
В.Манжосов відзначив, що для переходу на цифровий формат, регіональним і загальнонаціональним мовникам потрібно буде переоформити ліцензії, вартість переоформлення становитиме 85 грн. Він заявив, що для цієї процедури даним компаніям не потрібно буде брати участь в конкурсах і платити ліцензійні збори. Також він нагадав, що цифрове мовлення буде безкоштовним для телеглядачів і не надаватиметься в кодованому режимі.
Компанія-провайдер, яку визначить Нацтелерадіо, вестиме свою діяльність виключно на ринкових засадах, отримуючи доходи від телекомпаній за послуги розповсюдження їх сигналу в цифровому форматі. При цьому державний концерн РРТ надаватиме свої потужності для розміщення устаткування і передавачів провайдера.
Також, за словами В.Манжосова, період окупності для провайдера становитиме не менше 5 років. Тому, визначаючи провайдера, Нацтелерадіо виходитиме перш за все з фінансової спроможності претендента інвестувати в розвиток цифрового телебачення відповідно до вимог законодавства.
Нагадаємо, 3 вересня ц.р. Нацтелерадіо погодило проект розпорядження Кабміна «Про затвердження плану заходів щодо виконання в 2010-2011 рр. державної програми впровадження цифрового телерадіомовлення». Ухвалення плану заходів гарантуватиме створення необхідної нормативно-правової бази для впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні.