Північноатлантичний альянс не має наміру створювати з Росією спільну систему ПРО, однак хоче, щоб дві системи взаємодіяли, заявив журналістам у Брюсселі генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.
Північноатлантичний альянс не має наміру створювати з Росією спільну систему ПРО, однак хоче, щоб дві системи взаємодіяли, заявив журналістам у Брюсселі генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, передає РБК з посиланням на Deutsche Welle.
За його словами, намічена на 20 листопада зустріч позначить "новий старт у відносинах Росії і НАТО, або навіть більше - Росії і Заходу". "Ця співпраця стане доказом того, що дана система не спрямована проти Росії", - заявив генсек.
А.Ф.Расмуссен очікує, що на саміті в Лісабоні сторони обговорять, яким чином вони будуть співпрацювати у сфері протиракетної оборони.
На саміті НАТО, який пройде 19-20 листопада в Лісабоні, планується укласти угоду про утворення європейської системи протиракетної оборони. Як заявив генсек організації, Іран не буде названо причиною для її створення.
Згідно з даними анонімного джерела в американських органах влади, у ряді країн Південно-Східної Європи будуть розміщені системи радарів і ракет-перехоплювачів. Раніше деякі американські ЗМІ повідомляли, що Вашингтон веде переговори з Болгарією і Туреччиною про встановлення у цих країнах радарів ПРО.
Відзначимо, зараз між США і Польщею вже укладено договір про розміщення в східноєвропейській країні ракетних комплексів Patriot.
Нагадаємо, 11 жовтня ц.р. А.Ф. Расмуссен заявляв, що на саміті НАТО 19-20 листопада необхідно ухвалити рішення про створення в Європі системи протиракетної оборони (ПРО). "Північноатлантичний Альянс не може обійтися без подібної системи, і зараз прийшов час, щоб ухвалити таке рішення", - підкреслив він, виразивши надію на те, що в ході лісабонської зустрічі всі 28 держав НАТО одноголосно висловляться за створення системи ПРО в Європі.
НАТО - військово-політичний союз, який створений в 1949 р. з метою протидії загрозі нападу з боку СРСР. Головним завданням НАТО є гарантування геополітичної стабільності у світі. Основні напрями діяльності: захист цінностей демократії, свободи особи, економіки, вільного підприємництва і верховенства закону, розвиток міжнародної співпраці.