ru ua

НАТО: Бункер лівійського лідера М.Каддафі - законна мішень для авіаударів

Автор: RBC.UA
Бункер лівійського лідера Муаммара Каддафі є "законною мішенню" для авіаударів НАТО, заявили 26 квітня міністри оборони США і Великобританії Роберт Гейтс і Ліам Фокс за підсумками зустрічі в Пентагоні, передає Associated Press.

Бункер лівійського лідера Муаммара Каддафі є "законною мішенню" для авіаударів НАТО, заявили 26 квітня міністри оборони США і Великобританії Роберт Гейтс і Ліам Фокс за підсумками зустрічі в Пентагоні, передає Associated Press.

За словами міністрів, об'єкти, з яких лівійський лідер здійснює командування своїми військами, залишаються під загрозою повітряних атак коаліції. "Ми не тримаємо їх під прицілом спеціально, але відповідно до резолюції Ради безпеки ООН вважаємо їх законними цілями, як і всі лівійські військові командні центри, які знаходимо", - підкреслив Р.Гейтс.
"Ці центри здійснюють управління військами, які порушують права людини - така картина зараз складається в Місураті", - сказав глава Пентагону.

Раніше сьогодні міністр закордонних справ Великобританії Вільям Хейг фактично підтвердив правомірність фізичного усунення М.Каддафі. Відповідаючи на питання про те, чи є М.Каддафі законної мішенню для ударів авіації НАТО, У.Хейг заявив, що це "залежить від того, як буде діяти можливий об'єкт атаки".

Напередодні Лівія звернулася до Росії з проханням скликати екстрене засідання Ради Безпеки (РБ) ООН. У той же день прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що під прикриттям резолюції ООН про закрите небо над Лівією відбувається фактично втручання у внутрішню громадянську війну.

Відзначимо, 26 квітня сили НАТО здійснили авіаналіт на резиденцію лівійського лідера, в результаті якого постраждали щонайменше 45 людей, 15 з них отримали серйозні поранення. М.Кадддафі в результаті бомбардування не постраждав.

Нагадаємо, в Лівії з 15 лютого 2011 почалися масові акції протесту проти режиму диктатора М.Каддафі, які переросли у повномасштабну громадянську війну. На заході країни М.Каддафі, як і раніше, користується серйозною підтримкою, однак схід в масі своїй виступає проти нього.

17 березня 2011 Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, яка забороняє авіації лівійського керівника М.Каддафі здійснювати польоти над територією країни. При цьому було заявлено, що глава держави бомбить з повітря мирних громадян. Після цього по військовим і промисловим об'єктам, які знаходяться під контролем сил М.Каддафі, почала наносити авіаудари міжнародна коаліція. Через деякий час командування коаліцією взяв на себе НАТО.