Наступний рік буде непростим для більшості інвесторів
Наступаючий рік виявиться не таким простим для інвесторів і учасників ринку. Їм доведеться більш акуратно підходити до питання купівлі нових активів, оскільки поки незрозуміло, що саме зможе принести прибуток. Про це повідомляє Reuters.
У той же час, для більшості інвесторів рік, що закінчується, виявився не таким вже важким. Вони намагалися вкладати гроші в перепродані (і, відповідно, досить дешеві) ризикові активи, а потім просто чекати, поки вони подорожчають.
Однак, на думку експертів, на початку березня 2009 інвестори усвідомили, що поточна фінансова криза не переросте в чергову Велику депресію і в зв'язку з цим почали звертати більш пильну увагу на дешеві і високоприбуткові активи. Їхні розрахунки повністю себе виправдали: за минулий період поточного року світові фондові ринки виросли в середньому на 30%, а в період з березня по грудень їхній ріст склав більше 70%.
Багато в чому драйвером до зростання ринків акцій і прибуткових активів стали дії світових влади, які опустили облікові ставки до рекордних мінімумів і паралельно почали вкидати у фінансову систему ліквідність. У результаті зростання ризикових активів перевершило найсміливіші очікування.
Правда, в кінці поточного року ситуація змінилася. Ринки відчутно зросли, і майже не залишилося можливостей придбати за низькою ціною цікаві активи. У результаті, попереджають експерти, інвесторам доведеться в наступному році більш акуратно ставитися до купівлі цінних паперів.
"Наступний рік буде непростим для більшості інвесторів. Їм доведеться ретельно вивчати ринок, перш ніж прийняти рішення про покупку", - говорить віце-президент Credit Suisse Asset Management Боб Паркер. Свою роль відіграє і поточний стан світової економіки: з одного боку, в наявності всі ознаки поступового відновлення, але з іншого - про повернення на докризовий рівень. Підливають масла у вогонь і боргові проблеми Дубая, Греції та Іспанії, підкреслюють експерти.
Хоча, звичайно, не можна виключати продовження ралі на світових фондових ринках і в наступному році. Просто зростання котирувань буде, швидше за все, вибірковим. Боб Паркер додає, що в 2010 р. слід робити ставки на компанії з високими дивідендами, гарним рівнем готівки і стабільною часткою на ринку. Аналогічної точки зору дотримується і Banque de Luxembourg, який радить купувати акції енергетичних компаній.
"Інвестори стають більш розбірливими. Вони тепер аналізують і саму галузь, і певні регіони", - підсумовує один з топ-менеджерів Northern Trust Global Investments Вейн Боуерс. Найцікавіше, що ця розбірливість стосується і регіонів, говорять аналітики. У 2010 р., так само як і в році, що минає, у фаворі в інвесторів залишаться ринки, що розвиваються, особливо азіатські.