NASA запустило в космос обсерваторію NuSTAR
Фахівці Національного управління з повітроплавання і дослідженню космічного простору США (NASA) провели пуск космічної обсерваторії NuSTAR (Nuclear Spectroscopic Telescope Array). Про це повідомляє прес-служба організації.
За декілька годин до старту обсерваторії запуск був відкладений на півгодини, оскільки інженерам управління знадобився додатковий час для відладки радіоапаратури. У результаті літак із закріпленою на зовнішній підвісці ракетою-носієм Pegasus відірвався від злітно-посадочної смуги приблизно о 19:00 за київським часом. Її відділення від літака відбулося на висоті зразкового 12 км над акваторією Тихого океану.
Космічний апарат NuSTAR призначений для вивчення космічного випромінювання в жорсткому рентгенівському діапазоні. Його ключовими завданнями буде огляд нашої галактики на предмет виявлення чорних дірок і вивчення їх особливостей, а також побудова карти знаходження радіоактивних елементів - продуктів вибуху найновіших.
Загальна вартість проекту NuSTAR складає близько 180 млн дол. Його робота повинна доповнити потік даних, що надходять з рентгенівських обсерваторій "Чандра" і XMM-Newton.
Нагадаємо, 31 травня перший у світі приватний космічний корабель успішно приводнився в Тихому океані.
Варто також відзначити, що наприкінці листопада 2011 р. з мису Канаверал була запущена двоступенева ракета-носій Atlas V з марсоходом Curiosity ("Цікавість"). Як очікується, мобільна лабораторія вартістю 2,5 млрд дол., яка буде шукати "сліди життя" на Марсі, досягне Червоної планети в серпні 2012 р.
В серпні 2011 р. NASA оцінило програму запуску у космос телескопа James Webb Space Telescope в 2018 р. і його експлуатацію протягом п'яти років в 8,7 млрд дол. James Webb розглядається як наступник телескопа Hubble. Він буде просувати технології, здатні виявляти світло від перших зірок, що має дати відповіді на питання про зародження Всесвіту.