ru ua

Вибори-2012: українці обирають новий парламент

Автор: RBC.UA
Сьогодні, 28 жовтня 2012 р., в Україні відбудуться чергові вибори до Верховної Ради. Виборчі дільниці по всій країні будуть працювати з 8 до 20:00. Політики неодноразово закликали українців прийти на дільниці в цей день і зробити свій вибір.

Сьогодні, 28 жовтня 2012 р., в Україні відбудуться чергові вибори до Верховної Ради. Виборчі дільниці по всій країні будуть працювати з 8 до 20:00. Політики неодноразово закликали українців прийти на дільниці в цей день і зробити свій вибір. У свою чергу вони зроблять це публічно - про те, де і коли будуть голосувати перші особи держави можна ознайомитися тут.

Процес волевиявлення цього разу вперше буде зафіксований на відео. Всі 34 тис. виборчих дільниць вже забезпечені веб-камерами, а портал vybory2012.gov.ua. успішно запущений. Системи відеоспостереження встановлені в приміщеннях для голосування звичайних виборчих дільниць. Вимога про відеоспостереження не поширюється на окружні виборчі комісії, дільничні виборчі комісії закордонної виборчої дільниці, спеціальні виборчі дільниці, а також на Центральну виборчу комісію.

Читайте також: Вибори-2012 в Україні: Права та обов'язки спостерігачів і журналістів в день голосування

Перша камера направлена ​​на місце видачі бюлетенів і проведення робіт зі списками виборців, друга - на стаціонарні скриньки для голосування. Веб-камери повинні розташовуватися таким чином, щоб не порушувати таємницю волевиявлення виборців і забезпечити умови для вільного формування виборцем своєї волі та її вільного виявлення, одночасно забезпечуючи контроль громадськості за дотриманням процедури голосування та підрахунку виборчих бюлетенів. Також Верховна Рада зобов'язала виборчкоми вести також і відеозапис процесу підрахунку голосів.

Також Верховна Рада зобов'язала виборчкоми вести також і відеозапис процесу підрахунку голосів.

Пам'ятка виборцеві: Права громадян України на виборах 28 жовтня

Вперше з 2002 р. парламентські вибори в Україні пройдуть за змішаною системою - 225 депутатів оберуть за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Участь у виборах братимуть тільки політичні партії - участь блоків, що складаються з партій, не передбачено. Всього в бюлетені буде представлена ​​21 партія, одна політична сила - Українська платформа "Собор" - раніше відмовилася брати участь у перегонах.

Читайте також: У день виборів по Майдану Незалежності проїде військова техніка (відео, фото)

Офіційна виборча кампанія почалася 30 липня 2012 р. У боротьбі за депутатські крісла беруть участь близько 5 тис. кандидатів - 2650 за мажоритарними округами і 2550 за партійними списками. Для проходження до Верховної Ради партії повинні подолати 5% бар'єр.

Раніше ЦВК утворила 225 виборчих округів, середня кількість виборців в одному окрузі становить 161 140 осіб, допустиме відхилення від цієї чисельності - 12%. У Південно-Східних областях 106 мандатів, а в Центрально-Західних областях 119 мандатів.

Попередні підсумки голосування ЦВК оприлюднить вже вночі після закриття виборчих дільниць.

Офіційні результати виборів-2012 будуть опубліковані після підрахунку документів з окружних комісій. Попередні дані голосування очікуються в ніч на 29 жовтня.

Своє перше засідання нового скликання Верховної Ради України проведе 17 грудня 2012 р.