Переговори про злиття Народної партії (НП), очолюваної спікером Володимиром Литвином, і Партії регіонів (ПР), чиїм почесним лідером є Президент Віктор Янукович, практично завершені, стверджують джерела. Про це пише видання "Комерсант-Україна".
Переговори про злиття Народної партії (НП), очолюваної спікером Володимиром Литвином, і Партії регіонів (ПР), чиїм почесним лідером є Президент Віктор Янукович, практично завершені, стверджують джерела. Про це пише видання "Комерсант-Україна".
Як стало відомо, минулого тижня Литвин повідомив головам регіональних організацій НП про те, що ці політичні сили об'єднаються, а сам він стане заступником голови Партії регіонів. Джерела впевнені, що саме цим пояснюються різкі випади спікера в адресу уряду і окремих представників Адміністрації Президента. У ПР запевняють, що "двері для НП відкриті", а об'єднання відбудеться для того, "щоб була така ж стабільність, як в Росії".
Заступник голови фракції НП Олег Зарубінський не став приховувати, що питання об'єднання його політичної сили з ПР обговорюється. "Безумовно, ми обговорюємо формат нашої участі в майбутніх виборах, - сказав пан Зарубінський .- Серед варіантів є і консолідація зусиль з провідними політичними силами. Дозволю собі нагадати, що діалог з ПР про співпрацю ми ведемо з 2007 року".
Раніше повідомлялося, що «Народна партія» Володимира Литвина веде переговори про об'єднання зусиль з Партією регіонів.
16 серпня стало відомо, що партія "Сильна Україна" приєднається до Партії регіонів.
Тоді прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що об'єднання займе близько двох місяців.
Нагадаємо, «Народна партія» створена в 1996 році, головою партії є Володимир Литвин.
У 2002 році партія йшла на парламентські вибори в блоці «За Єдину Україну!", що набрав 11,7%.
У червні 2004 р. перейменувалася з Аграрної партії України (АПУ) в Народну аграрну партію України (НАПУ). У лютому 2005 року НАПУ знову змінила назву і стала Народною партією (НП).
У 2005 році для участі в парламентських виборах на базі партії був створений Народний блок Литвина, який отримав 2,44% і, таким чином, не подолав тривідсотковий бар'єр. Після поразки на виборах політрада НП у вересні 2006 прийняв рішення про перехід в опозицію.
На позачергові парламентські вибори 2007 року Народна партія пішла з Трудовою партією України в складі «Блоку Литвина». Блок Литвина став п'ятою політичною силою після Партії регіонів, БЮТ, блоку «Наша Україна - Народна самооборона» і КПУ, що зуміла пройти до парламенту (3,96% голосів і 20 місць).
У жовтні 2009-го на XI з'їзді Народної партії Литвина висунули кандидатом у Президенти України. На виборах політик отримав 2,35% голосів виборців і посів сьоме місце.
Лідер Народної партії Литвин в 1999-2002 рр. обіймав посаду глави Адміністрації Президента України. Голова Верховної Ради IV та VI скликань. Віце-президент Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, Герой України.