ru ua

Податок на великі вклади в Банку Кіпру може скласти 30% (відео)

Автор: RBC.UA
Голова фінансового комітету парламенту Кіпру Ніколас Пападопулос заявив, що податок на вклади в Банку Кіпру, що перевищують 100 тис. євро, може скласти 30%, передає Reuters.

Голова фінансового комітету парламенту Кіпру Ніколас Пападопулос заявив, що податок на вклади в Банку Кіпру, що перевищують 100 тис. євро, може скласти 30%, передає Reuters.

"Я не чув офіційного оголошення про скорочення, але це цифра, яку я чув", - заявив Пападопулос. При цьому він нічого не повідомив про те, який податок може бути передбачений на вклади в Народному банку Кіпру.

Читайте також: Кіпр, ЄС і МВФ погодили методи порятунку економіки острови

За угодою з ЄС в якості компенсації в результаті рекапіталізації найбільшого кіпрського банку вкладники отримають частку в Банку Кіпру.

Раніше повідомлялося, що 17 міністрів єврозони схвалили створення "гарного банку" і "поганого банку" (у ролі останнього виступить другий за величиною банк країни - Народний банк Кіпру). Заходи включають в себе також переміщення вкладів до 100 тис. євро з Народного банку Кіпру, також відомого як Laiki Bank, Банк Кіпру, який буде виступати в якості "гарного банку". До Банку Кіпру перейдуть також кошти, отримані як кредиту від ЄЦБ, який становить 9 млрд євро.

Банківські вклади, сума яких не перевищує 100 тис. євро, звільнені від виплат. Первинна пропозиція оподаткувати їх у розмірі 6,75% викликала серйозну незадоволеність в країні.

Читайте також: "Трійка" кредиторів відкинула кіпрський "план Б"

Нагадаємо, уряду Кіпру необхідно самостійно знайти 5,8 млрд євро, щоб розраховувати на отримання 10 млрд євро позикових коштів від партнерів по єврозоні і Міжнародного валютного фонду. Всього потреби острова у фінансовій допомозі оцінюються в 17,5 млрд дол.

Кіпр не може більше звертатися за кредитом до інших держав, а повинен знайти спосіб зібрати до 6 млрд власними силами. Оподаткувати депозити в кіпрських банках - пропозиція, на якій спочатку наполягала Європа - парламентарії Кіпру відмовилися. Згідно з опитуванням населення 91% кіпріотів швидше погодяться вийти із зони євро, ніж підрізати депозити. Це не дивно: 48 млрд євро з 68 млрд, що лежать на депозитах кіпрських банків, є вкладами самих кіпріотів.

Читайте також: "Кіпрське питання" чинило негативний вплив на європейські фінансові ринки

Раніше повідомлялося, що парламент Кіпру, якому належить ухвалити рішення про заходи по виведенню країни з банківської кризи, збереться лише після зустрічі міністрів фінансів єврозони. Крім того, до 26 березня в країні оголошені "банківські канікули". Очікується, що до того часу питання про заходи з подолання кризи буде вирішено. Зараз готівку на Кіпрі можна отримати через банкомати від 400 до 1 тис. євро в день, а Центральний банк Кіпру ухвалив встановити ліміт на отримання готівки з банкоматів до 100 євро в день для двох найбільших банків країни - Cyprus Popular Bank і Bank of Cyprus.