Президентські вибори на Україні були прозорими і відповідали міжнародним стандартам, заявив радіостанції «Ера» глава делегації спостерігачів від Ради Європи Матіаш Ерши
Президентські вибори на Україні були прозорими і відповідали міжнародним стандартам, заявив радіостанції «Ера» глава делегації спостерігачів від Ради Європи Матіаш Ерши.
"Виходячи з мого власного досвіду, вибори були мирними і вдалими. Вони були прозорі і відповідали міжнародним стандартам", - сказав М.Ерші. На його думку, явка на виборах була високою.
Раніше Міністерство внутрішніх справ України заявило про те, що зафіксувало більше 50 порушень виборчого законодавства за станом на 18:00 в ході президентських виборів в країні. Так, за словами начальника департаменту суспільної безпеки МВС України Володимира Маєвського, найбільша кількість порушень зафіксована в Київський, Донецькою, Луганською, Дніпропетровською, Хмельницькою, Черкаською, Чернігівською областях і в Криму.
Більшість порушень стосуються спроб винесення бюлетенів з виборчих ділянок. В той же час зафіксовано вісім хуліганських дій, десять спроб підкупу виборців, три факти незаконної агітації. Крім того, прокуратура порушила кримінальну справу за фактом биття двома особами в Тернопільській області співробітника міліції. Цю справу порушено за двома статтями - хуліганство і опір співробітникові міліції.
Вибори президента України проходять в неділю в країні. Центрвиборчком зареєстрував 18 кандидатів, зокрема президента Віктора Ющенка, що діє, прем'єр-міністра Юлію Тимошенко, лідера опозиційної Партії регіонів Віктора Януковича, спікера парламенту Володимира Литвина, банкіра Сергія Тігіпка, екс-спікера Арсенія Яценюка. Безумовними фаворитами вважають В.Януковича і Ю.Тимошенко, причому соціологічні опити свідчать, що більше всього шансів в другому турі - у лідера Партії регіонів, а у разі його перемоги очікується кардинальна зміна політичного курсу України.