На японській атомній електростанції "Фукусіма-1" може бути зведений аналог саркофага, який у 1986 р. був побудований навколо четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС.
На японській атомній електростанції "Фукусіма-1" може бути зведений аналог саркофага, який у 1986 р. був побудований навколо четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС, передає РБК з посиланням на Reuters.
Як розповів представник японського агентства з атомної енергії, аварійні реактори можуть "поховати" під шаром піску і бетону.
Тим часом японські інженери намагаються підключити до електроенергії як мінімум два з шести енергоблоків станції. Це дозволить знову запустити водяні насоси, щоб закачати в реактори воду і уникнути плавлення паливних стрижнів. Раніше приймалися спроби залити перегрівся стрижні водою з вертольотів.
Жителі японської столиці Токіо, яка знаходиться всього в 240 кілометрах на південь від станції "Фукусіма-1", або залишають місто, або залишаються у своїх будинках і не виходять на вулиці, побоюючись радіоактивних речовин, які вітер приносить з півночі. При цьому синоптики запевняють, що поки мешканцям мегаполіса не про що турбуватися: вітер зносить радіоактивні хмари на схід, в Тихий океан.
Глава американської Комісії з ядерного регулювання Грегорі Яцко заявив, що для того щоб уникнути розплавлення паливних стрижнів на АЕС, можуть знадобитися тижні. У МАГАТЕ при цьому заявляють, що ситуація на електростанції залишається "стабільною".
Раніше з'явилася інформація про те, що над другим, третім і четвертим реакторами станції видно білий дим або пару. Агентство з ядерної та промислової безпеки Японії (NISA) повідомило, що дим над другим реактором може йти з басейну з відпрацьованим паливом або свідчити про вибух в камері зниження тиску реактора.
Нагадаємо, аварія на АЕС "Фукусіма-1" сталася після потужного землетрусу і цунамі, які обрушилися на Японію 11 березня. Три з шести реакторів перебувають під загрозою через відмову системи охолодження після зупинки енергоблоків.
За даними японських ЗМІ, під час ліквідації наслідків аварії на електростанції загинули п'ять осіб, проте про причини їх смерті поки не повідомляється. Експерти називають аварію на "Фукусіма-1" наймасштабнішою катастрофою на АЕС після Чорнобиля.