У Болгарії на парламентських виборах 12 травня 2013 р., за остаточними офіційними даними, перемогла правоцентристська партія "Громадяни за європейський розвиток Болгарії" з 30,54% голосів. Це гарантує їй 97 місць в народному зібранні балканської республіки, передає Reuters з посиланням на Виборчу комісію республіки.
У Болгарії на парламентських виборах 12 травня 2013 р., за остаточними офіційними даними, перемогла правоцентристська партія "Громадяни за європейський розвиток Болгарії" (ГЄРБ) з 30,54% голосів. Це гарантує їй 97 місць в народному зібранні балканської республіки, передає Reuters з посиланням на Виборчу комісію республіки.
При цьому основний конкурент партії ГЄРБ - коаліція соціалістів на чолі з Болгарською соціалістичною партією - зуміла набрати 26,6% голосів, що дозволить лівим контролювати 84 місця. Партія турецької меншини "Рух за права і свободи" отримала 11,3% і 36 крісел в народному зібранні, націоналісти з "Атаки" будуть мати у своєму розпорядженні 23 місця в парламенті.
Явка виборців склала 53%.
Читайте також: На виборах до болгарського парламенту перемагають правоцентристи (відео)
Президент Болгарії Розен Плевнелієв почне формування нового уряду 17 травня 2013 р.
Раніше соціалісти і націоналісти відмовилися співпрацювати з ГЄРБ після виборів. Соціалістична "Коаліція за Болгарію" наполягатиме на формуванні уряду технократів. Для цього їм доведеться співпрацювати з націоналістами з "Атаки" і окремими представниками ГЄРБ і "Руху за права і свободи".
Підсумки голосування спровокували масові заворушення в Болгарії: на вулиці Софії вийшли десятки незадоволених підсумками кампанії. Демонстранти вступили в сутички з поліцією.
Читайте також: ЄС відклав вирішення про приєднання Румунії і Болгарії до Шенгену
Зазначимо, виборам передувала низка скандалів, зокрема незаконне прослуховування телефонних розмов політиків, в організації якого звинувачується колишній міністр внутрішніх справ Цветан Цветанов. Як стверджують прокурори, він був відповідальним за прослуховування розмов політичних опонентів під час його перебування на посаді.
Крім того, напередодні поліцейські вилучили з друкарні 350 тис. бюлетенів, призначених для голосування, оскільки вони були надруковані понад юридично зафіксовану необхідну кількість.
У зв'язку із звинуваченнями у фальсифікаціях, які супроводжували болгарські вибори, п'ять найбільших партій, що знаходилися в опозиції, прагнули до незалежного підрахунку голосів. Вперше такий підрахунок проводився австрійським агентством SORA.
Читайте також: Болгарія відмовилася від участі в будівництві нафтопроводу для російської нафти
Наголошується, що вибори проходили на тлі розчарування в політиках і акцій протесту проти бідності і економічної нерівності, що заглиблюється.
Нагадаємо, уряд Болгарії був розпущений в березні 2013 р. після тривалої політичної кризи, викликаної соціально-економічними проблемами. Після цього в країні з'явилася необхідність проведення дострокових виборів до парламенту, щоб сформувати новий Кабмін.