Покупці шукають можливості для одержання високих темпів зростання. В 2013 році в секторі ПЕК очікується значне зростання угод, про це у своєму огляді говорять аналітики компанії Ernst & Young. Свою присутність на світовому ринку продовжує посилювати Китай. У російському секторі ПЕК зросте в найближчі квартали на тлі збереження уваги уряду до приватизації та консолідації мережевих активів, передає телеканал "Росія 24".
Покупці шукають можливості для одержання високих темпів зростання. В 2013 році в секторі ПЕК очікується значне зростання угод, про це у своєму огляді говорять аналітики компанії Ernst & Young. Свою присутність на світовому ринку продовжує посилювати Китай. У російському секторі ПЕК зросте в найближчі квартали на тлі збереження уваги уряду до приватизації та консолідації мережевих активів, передає телеканал "Росія 24".
Внесок Європи у загальносвітову вартість угод у секторі ПЕК (25,3 млрд дол.) в першому кварталі склав понад 51% або 13 млрд дол. завдяки тривалим продажам активів великими електроенергетичними компаніями.
Компанія E.ON SE продала активи на 3,4 млрд дол., у тому числі частку в спільному підприємстві з GDF Suez в Словаччині, газові операції в Угорщині і 43% акцій німецької компанії E.ON Thueringer Energie AG. Більшість активів купили місцеві підприємства і муніципалітети. Концерн RWE пішов в даній тенденції, продавши газотранспортну мережу в Чеській Республіці, NET4GAS, за 2 млрд дол. інфраструктурним фондам Німеччини і Канади. Цей важливий крок дасть поштовх для подальшого скорочення частки позикових коштів компаній.
Читайте також: Світовий обсяг угод M&A в березні впав до рівня 2009 р
Електроенергетичні компанії зберігають напрямок до більш швидкозростаючих ринків. В 1 кварталі 2013 року E.ON збільшила свою частку в MPX Energia SA за 947 млн дол. для подальшого розвитку бізнесу в Бразилії. Туреччина завершила приватизаційні аукціони по електромереж через чотири тендеру було залучено 3,46 млрд дол. Найвища ставка - 1,7 млрд дол. - була запропонована за електромережу Toroslar на півдні Туреччини компанією Enerjisa - СП між турецькою Sabanci і німецькою E.ON.
У першому кварталі 2013 спостерігався сплеск активності серед транскордонних угод. Лідерами цього напрямку стали насамперед Німеччина, Канада і Японія. Кількість угод M&A зросла майже вдвічі, а їх вартість збільшилася на 49% порівняно з 4 кварталом 2012 р. до 10 млрд дол. У центрі уваги канадських інвесторів перебувало розширення портфелів активів "чистої" енергетики та придбання газових активів в США, тоді як японські інвестори виявили найбільшу цікавість до європейських активів сегмента поновлюваних джерел енергії.
"Ми очікуємо продовження зростання транскордонних угод, оскільки покупці шукають можливості для одержання високих темпів зростання, - йдеться в огляді Ernst & Young.
Читайте також: Українська ГТС оцінена в межах 26-29 млрд дол., - джерело
Вартість угод в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні більш ніж подвоїлася в 1 кварталі і досягла 6,1 млрд дол. в основному за рахунок угод з участю активів відновлюваної енергії. Загальна вартість угод за участю активів відновлюваної енергії в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні досягла дворічного максимуму в 3,8 млрд дол., при цьому гідроенергетика привертає підвищену увагу.
"Китайські державні компанії сектора ПЕК і японські торгові доми, ймовірно, будуть лідерами в черзі на цінні регульовані активи. Очікується великий інтерес до будь-яких активів з передбачуваними грошовими потоками; 2013 може стати рекордним роком", - зазначається в огляді.
Гібридні електроенергетичні компанії США - з регульованими і нерегульованими портфелями - продовжували продавати енергетичні активи. "Нова ера дешевого природного газу в США відкриває нові можливості для учасників ринку в області товарних цін, забезпечення поставок палива або прибутку на експортних ринках", - вважають експерти Ernst & Young.
Після дворічного максимуму активності в 2012 році, фінансові покупці зберігають свою агресивну позицію. Вартість угод M&A з боку фінансових покупців збільшилася на 1,5 млрд дол. (або 39%) в 1 кварталі проти попереднього кварталу.
Читайте також: Важкі випробування гірничодобувної галузі - компанії "великої трійки" втрачають прибуток і міняють керівництво
"Ми очікуємо, що інвестиції в сектор з боку фінансових покупців істотно зростуть у 2013 році, з особливим акцентом на мережеві операції в Європі", - йдеться в огляді.
Середня вартість операції в першому кварталі збільшилася на 15% порівняно з попереднім кварталом у зв'язку з більш високою концентрацією операцій в категорії 500 млн дол. і вище (25% проти 16% в 4 кварталі 2012 року). У першому кварталі зареєстровано сім угод на суму один мільярд доларів і вище - на них припало 60% від загальної вартості угод.