ru ua

На місці катастрофи SSJ-100 рятувальники виявили 14 тіл та уламки хвоста літака (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Тіла 14 загиблих рятувальники виявили в районі катастрофи російського лайнера SSJ-100 на горі Салак в Індонезії. Про це повідомив представник кризового штабу Агентства з надзвичайних ситуацій Індонезії.

Тіла 14 загиблих рятувальники виявили в районі катастрофи російського лайнера SSJ-100 на горі Салак в Індонезії. Про це повідомив представник кризового штабу Агентства з надзвичайних ситуацій Індонезії.

Одночасно індонезійські ЗМІ повідомляють, що рятувальникам з вертольота вдалося виявити уламки хвоста лайнера, повідомляє "Росія 24".

Раніше блогер Сергій Доля, який перебуває на місці події повідомив, що Президент Індонезії Сусіло Бамбанг Юдойоно прийняв пропозицію російського колеги Володимира Путіна про допомогу в пошуковій операції, що буде надана індонезійським рятувальникам співробітниками МНС Росії. Глава Індонезії попросив журналістів утриматися від публікації неперевіреною інформацією і "смажених" фактів.

Раніше в ефірі індонезійського телебачення було показано відео з місця аварії. На відео можна розгледіти уламки літака, зокрема чітко видно хвіст SuperJet. Крім того, телеканал транслює кадри, на яких видно рятувальників, які пробираються до місця падіння лайнера.

Російський літак Sukhoi SuperJet 100 зник з екранів радарів 9 травня приблизно в 40 морських милях від аеропорту індонезійської столиці Джакарти. Sukhoi SuperJet виконував демонстраційний політ в рамках першого в історії російської авіації road show пасажирського літака. Спочатку лайнер брав участь у виставці KADEX-2012 в Казахстані, 5 травня побував в Пакистані, а 7 травня - в М'янмі. Потім презентація SSJ-100 повинна була відбутися в Лаосі та В'єтнамі.

Демонстраційний політ, в ході якого зник Sukhoi SuperJet, був вже другим в Індонезії. Перший відбувся у штатному режимі. Крах лайнера сталося, коли він вже прямував на посадку. Представники індонезійських служб аеропорту розповіли, що пілоти запросили дозволу знизитися з 3 тис. до 1 тис. м. На висоті близько 2 тис. м SSJ-100 зник з екранів радарів. При цьому екіпаж не повідомляв про які-небудь неполадки, а встановлений на борту аварійний маяк системи КОСПАС-SARSAT не подав сигналу про зіткнення літака з поверхнею.

Лайнером управляв досвідчений екіпаж. Командир екіпажу Олександр Яблонцев піднімав у повітря найперший літак Sukhoi SuperJet 100. Крім нього на борту були другий пілот Олександр Кочетков, штурман Олег Швецов, інженери Олексій Кіркін і Денис Рахімов, а також співробітники компанії "Цивільні літаки Сухого" Микола Мартищенко, Євген Гребенщиков і Христина Куржукова.

Місце катастрофи SSJ-100 було виявлене 10 травня неподалік від Джакарти, в важкодоступній місцевості на схилі гори Салака на висоті близько 1 тис. 500 м. На борту літака знаходилися 45 осіб, у тому числі вісім громадян РФ, француз, американець і піддані Індонезії. Напередодні представник індонезійського рятувального центру заявив, що ніхто не вижив.