Підприємці отримають 500 млн грн екологічного податку на екологізацию підприємств. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив міністр екології і природних ресурсів України Олег Проскуряков, передає кореспондент РБК-Україна.
Підприємці отримають 500 млн грн екологічного податку на екологізацию підприємств. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив міністр екології і природних ресурсів України Олег Проскуряков (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.
"Кабінетом міністрів прийнято, що частина екологічного податку від підприємств-забруднювачів, який вони сплачують до державного бюджету до спеціального фонду, рефінансуватиметься цим підприємствам на ті проекти, які будуть затверджені міністерством. Механізм такий: підприємство сплачує податок до державного бюджету, логічніше можливо було б його не платити, а залишати на підприємстві, але для того, щоб міністерство це питання контролювало, вони платять ці гроші до бюджету, а потім представляють програму модернізації з екологічного погляду свого виробництва, міністерство затверджує, і потім йде фінансування їх же грошима цих проектів. На 2013 р. це близько 500 млн грн тільки з цього податку", - сказав Проскуряков.
Читайте також: Дія положень Кіотського протоколу продовжена до 2020 р
Міністр також зробив низку заяв. Так, у зв'язку з реформуванням обласних управлінь з питань екології ніяких скорочень не буде. "Йде реформування згідно з адміністративною реформою. Обласні управління не ліквідовуються, а реформуються. Просто буде йти перепорядкування. Раніше вони були у складі Міністерства охорони навколишнього середовища, то зараз вони будуть у складі обласних державних адміністрацій і підкорятимуться безпосередньо губернаторам... З 18 травня у повному складі, з тією ж штатною чисельністю, з тими зарплатами, з тими ж прізвищами, просто будуть підпорядковані головам облдержадміністрації. Функції залишаться такими ж... Ніяких скорочень, ніякої іншої соціальної напруги, пов'язаної з цим, не буде", - заявив Проскуряков.
Читайте також: Київський апеляційний суд підтвердив необхідність плати за утилізацію упаковки товарів, що імпортувалися до України
Він також повідомив, що Кабінет міністрів України найближчим часом підготує і розгляне програму поводження з відходами, яка може бути прийнята до кінця 2013 р. "Тема сміття і відходів цікава для інвесторів, і ми працюємо над тим, щоб зараз інвестор переконався в тому, що у нас можна працювати, що у нас стабільна фінансова і політична ситуація", - сказав міністр.
Читайте також: Викиди вуглекислого газу в світі на 14% перевищують поставлену до 2020 р. мету обмеження парникової емісії, - ЮНЕП
Крім того, він заявив, що Україна виступає за продовження дії Кіотського протоколу. "Ми активно беремо участь в протоколі, ми за те, щоб він продовжувався, і ми у всіх семінарах і обговореннях на рівні експертних робочих груп беремо безпосередню участь, тому що Україна сьогодні найбільш активний і найбільший учасник Кіотського протоколу", - повідомив Проскуряков. Він додав: "Дія першого періоду Кіотського протоколу завершилася, і наступив другий період і що з ним буде поки невідомо. До 2015 р. на рівні міжнародних експертів вестимуться переговори між країнами. У 2015 р. треба ухвалити остаточне рішення, що все-таки буде. Багато країн, особливо крупних забруднювачів - США, Китай, Японія, які не взяли на себе зобов'язання по скороченню викидів CО2 і Канада, яка має нові пропозиції. Багатьох вже не влаштовують ті механізми, які приймалися в Кіотському протоколі".
За його словами, 5-7 травня відбудеться зустріч в Берліні за участю 35 країн.