ru ua

На Бортницькій станції аерації стався промив греблі (відео)

Автор: RBC.UA
У Києві на Бортницькій станції аерації в результаті накопичення талих вод стався промив греблі діаметром близько 1 м і вилив води на 1,9 га прилеглої території.

У Києві на Бортницькій станції аерації в результаті накопичення талих вод стався промив греблі діаметром близько 1 м і вилив води на 1,9 га прилеглої території. Про це повідомила прес-служба "Київводоканалу".

"У Бориспільському районі біля Києва 10 квітня 2013 р., о 19:25 під час чергового обходу мулових полів був виявлений промив тіла греблі діаметром біля одного метра, який стався в результаті накопичення талих вод... Кількість води перевищила продуктивність насоса, внаслідок чого стався розлив на 1,9 га прилеглої території", - говориться в повідомленні.

Для локалізації аварії на місце утворення промивки прибула аварійна бригада Бортницької станції аерації, а на насосній станції надмулової води був запущений насос № 3 для зниження рівня рідини в приймальному резервуарі, щоб запобігти подальшому розширенню промивки.

Читайте також: Захисні споруди Бортницької станції аерації можуть не витримати танення снігу, - директор БСА

До локалізації прориву було залучено 310 працівників ДержНС і 240 військових. Використано 5 тис. мішків з піском. О 2:45 ночі, 11 квітня, прорив був локалізований. Аварійні роботи продовжувалися до 5:00.

Зараз загрози навколишньому середовищу немає. Найближчий населений пункт розташований в 3 км від місця промивки.

Читайте також: Бортницькій станції аерації нічого не загрожує, - Мазурчак

"Київводоканал" неодноразово інформував про катастрофічну ситуацію, пов'язану із зносом каналізаційної системи і необхідністю модернізації, особливо відносно Бортницької станції аерації. Глава КМДА Олександр Попов заявляв, що на реконструкцію Бортницької станції аерації необхідно близько 1 млрд дол. На думку прем'єр-міністра України Миколи Азарова, на реконструкцію Бортницької станції аерації буде потрібно декілька років і близько 100 млн грн. У свою чергу перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Мазурчак заявляв, що київській владі необхідно 16 млн грн на заміну устаткування на Бортницькій станції аерації. Він же говорив, що Бортницькій станції аерації цією весни нічого не загрожує. Про безпеку об'єкту заявляв і директор департаменту міського впорядкування та збереження природного середовища КМДА Сергій Садовий.

Читайте також: Бортницька станція аерації не представляє небезпеки для Києва у разі підтоплення

Ще в лютому директор Бортницької станції аерації (БСА) Володимир Бражник заявив про загрозу екологічної катастрофи. За його словами, на земляних греблях БСА, які утримують відходи після очищення стічних вод, виявлено 18 промивів. Захисні споруди можуть не витримати танення снігу, і відходи заллють довколишні населені пункти.

Бортницька станцій аерації - це комплекс інженерних споруд, устаткування і комунікацій, призначений для повного біологічного очищення стічних вод Києва і обробки затриманих забруднень. На станції проходять очищення всі побутові стічні води, а також стоки промислових підприємств після попереднього їх очищення на самих підприємствах.