ua en ru

На Байковому кладовищі поховали Геннадія Удовенка (відео)

Автор: RBC.UA
У Києві вчора, 14 лютого, відбулася цивільна панахида по колишньому міністрові закордонних справ Геннадієві Удовенку, який помер 12 лютого. Саме поховання пройшло на Байковому кладовищі.

У Києві вчора, 14 лютого, відбулася цивільна панахида по колишньому міністрові закордонних справ Геннадієві Удовенку (на фото), який помер 12 лютого. Саме поховання пройшло на Байковому кладовищі. Про це повідомляє телеканал "1+1".

Панахида проходила в Будинку культури Кабінету міністрів України. Попрощатися з ветераном українському дипломатії прийшло вище керівництво країни, зокрема прем'єр-міністр Микола Азаров, голова Верховної Ради Володимир Рибак, віце-прем'єр Костянтин Грищенко, колишній посол України в США Олег Білорус і третій Президент України Віктор Ющенко.

Нагадаємо, на початку лютого Удовенко був госпіталізований у клініку "Феофанія" у відділення хірургії.

Читайте також: Помер екс-міністр закордонних справ Геннадій Удовенко

Геннадій Удовенко до 1991 р. був постійним представником УРСР у Генеральній Асамблеї ООН. У вересні 1992 р. він був призначений послом України в Польщі. На цій посаді він знаходився до 25 серпня 1994 р., коли був призначений міністром закордонних справ України. Посаду глави МЗС Удовенко займав майже 4 роки. Саме у цей період був підписаний договір між Росією і Україною про статус Чорноморського флоту РФ.

Будучи постійним представником України в Генасамблеї ООН, Геннадій Удовенко з вересня 1997 по вересень 1998 був президентом 52-ої її сесії.

Читайте також: Кабмін розпорядився поховати Геннадія Удовенка на Байковому кладовищі

В середині 1990-х років Геннадій Удовенко зблизився з Народним рухом України (НРУ), внаслідок чого був включений у виборчих список цієї партії під номером 3 як безпартійний кандидат. Таким чином на парламентських виборах в березні 1998 р. він був вибраний депутатом Верховної ради України.

Після загибелі глави НРУ Вячеслава Чорновіла, 25 березня 1999 р., Геннадій Удовенко 31 березня того ж року був вибраний виконуючим обов'язки голови цієї партії. З 14 травня 1999 р. по 3 травня 2003 р. він займав посаду глави НРУ.

Тричі обирався в Раду.