ru ua

Помер колишній міністр закордонних справ Геннадій Удовенко

Автор: RBC.UA
Екс-міністр закордонних справ Геннадій Удовенко помер на 82 році життя. Свої співчуття вже висловили прем'єр-міністр України Микола Азаров і міністр закордонних справ Леонід Кожара.

Екс-міністр закордонних справ Геннадій Удовенко (на фото) помер на 82 році життя. Свої співчуття вже висловили прем'єр-міністр України Микола Азаров і міністр закордонних справ Леонід Кожара.

"Вірне служіння Геннадія Йосиповича побудові незалежної України оцінено державними нагородами. Удовенко Геннадій Йосипович зробив вагомий внесок у зростання міжнародного авторитету України, був активним державним діячем, якого поважали в світі. Його життєвий шлях залишиться прикладом служіння українському народу", - цитує слова прем'єра Азарова прес-служба Кабміну.

Нагадаємо, на початку лютого Удовенко був госпіталізований у клініку "Феофанія" у відділення хірургії.

Геннадій Удовенко до 1991 р. був постійним представником УРСР Генеральної Асамблеї ООН. У вересні 1992 р. він був призначений послом України в Польщі. На цій посаді він перебував до 25 серпня 1994 р., коли був призначений міністром закордонних справ України. Пост глави МЗС Удовенко займав майже 4 роки. Саме в цей період був підписаний договір між Росією і Україною про статус Чорноморського флоту РФ.

В середині 1990-х років Геннадій Удовенко зблизився з Народним рухом України (НРУ), в результаті чого був включений у виборчих список цієї партії під номером 3 як безпартійний кандидат. Таким чином на парламентських виборах у березні 1998 р. він був обраний депутатом Верховної ради України.

Читайте також: Удовенко госпіталізований у відділенні хірургії у Феофанії

Після загибелі голови НРУ В'ячеслава Чорновола, 25 березня 1999 р., Геннадій Удовенко 31 березня того ж року був обраний виконуючим обов'язки голови цієї партії. З 14 травня 1999 р. по 3 травня 2003 р. він обіймав посаду голови НРУ.

Тричі обирався в Раду.