В кінці січня - початку лютого 2011 р. квотування експорту зернових можуть скасувати. Про це журналістам повідомив міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк.
В кінці січня - початку лютого 2011 р. квотування експорту зернових можуть скасувати. Про це журналістам повідомив міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк, передає кореспондент РБК-Україна.
"Зерно на експорт йде, в рамках цих квот, які виділені ... і наскільки я знаю, зараз починають діяти російські контракти ... є проект постанови на збільшення квот ... але є доручення прем'єр-міністра, щоб в кінці січня на початку лютого (2011 р.) практично квотування було скасовано", - сказав М.Присяжнюк.
Він також зазначив, що наразі в Україні ринок зерна стабілізувався.
Нагадаємо, 8 грудня Кабінет міністрів України продовжив квотування експорту зернових до кінця березня 2011 р. Рішенням Кабміну була збільшена квота на експорт пшениці на 500 тис. т та кукурудзи на 1 млн т.
Раніше М.Присяжнюк заявляв, що в Україні квота на експорт зерна продовжиться після нового року - до кінця поточного маркетингового року. Крім того, він повідомив, що Україна з початку маркетингового року експортувала більше ніж 5,5 млн т зернових. Також М.Присяжнюк заявив, що дотації Аграрного фонду України становлять 1,6 млн т зерна.
Відзначимо, Кабмін на період до 31 грудня ц.р. ввів квоти на експорт пшениці і суміші пшениці та жита (меслін) в обсязі 500 тис. т, кукурудзи - 2 млн т, ячменю - 200 тис. т, жита і гречки - по 1 тис. т.
ТОВ СП "Нібулон", ТОВ "Кернел-Трейд" і підприємство з іноземними інвестиціями "Серно" отримали 50,78% квот на експорт зерна, які в цілому складають 2 млн т до кінця року. Зокрема, "Нібулон" отримав право експортувати 415 тис. т зерна (20,75%), "Кернел-Трейд" - 373 тис. т зерна (18,63%), "Серно" - 228 тис. т (11,40%).
В той же час, за прогнозом інвестиційної компанії BG Capital, подовження Кабінетом міністрів України режиму квотування експорту зерна на один квартал, з 30 грудня 2010 р. по 31 березня 2011 р., при збільшенні розміру квот на 1,5 млн т - до 4,2 млн т, в кінцевому підсумку приведе до зниження цін на зернові на 15-20% до кінця першого кварталу 2011р., що стане черговим "ударом по кишені" вітчизняних аграріїв.
Як повідомлялось, аналітики компанії відзначають, що тепер, коли квоти подовжено, українські аграрії будуть змушені розпродавати запаси в терміновому порядку, оскільки фізично не зможуть притримати обсяги зерна до кінця першого кварталу 2011 р. (скасування квот) без істотного зниження його якості і навіть втрати частини врожаю.