Криза у Лівії завдала серйозного удару по Україні. Про це заявив журналістам прем'єр-міністр Микола Азаров у південно-китайському місті Санья, де він перебуває з робочим візитом.
Криза у Лівії завдала серйозного удару по Україні. Про це заявив журналістам прем'єр-міністр Микола Азаров у південно-китайському місті Санья, де він перебуває з робочим візитом, повідомляє прес-служба Кабміну України.
Глава уряду нагадав, що до подій у Лівії барель нафти на світових ринках коштував 80 дол., а зараз вже 122, відповідно, в Україні літр 95-го бензину коштував 8 грн, а зараз 9,8 грн. "Нам потрібна стабільність у світі - політична та економічна. Таке зростання цін на нафту і, відповідно, на газ - це перш за все гальмування економічного розвитку - і світового, і нашого", - наголосив він.
Питання кризи у Лівії обговорювали у четвер лідери країн групи БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР). "Ця проблема, яка обговорюється тут, безпосередньо стосується України. Нам потрібна світова стабільність, а країни БРІКС - це держави, на яких лежить відповідальність за стабільність у світі", - сказав глава українського уряду.
Водночас М.Азаров, відповідаючи на запитання про можливість приєднання до БРІКС, відзначив, що "питання приєднання або неприєднання України до чого-небудь - це питання, що залежить від нас самих: від того, наскільки швидко ми виберемося з кризи, станемо потужними".
Глава уряду завірив, що "у нас є всі можливості стати потужною серйозною державою, яка швидко розвиватиметься". Він послався на досвід Китаю, який ось вже 30 років динамічно розвивається, а останніми роками темпи зростання його ВВП перевищують 10%. Зараз КНР випередила Україну у показнику співвідношення ВВП на душу населення.
"Ще років 5 тому для нас це було б дивно... Це тому, що ми 5 років топталися на місці, а Китай динамічно розвивався. Нам треба розв'язувати свої проблеми, швидко досягати інтенсивного розвитку, зростання доходів населення. А потім, якщо буде така необхідність, будемо думати про приєднання", - резюмував прем'єр-міністр України.
Нагадаємо, з 15 лютого 2011 р. у Лівії почалися масові акції протесту проти М.Каддафі. Незабаром на бік протестуючих перейшов ряд працівників поліції, військовослужбовців збройних сил і високопоставлених офіційних осіб. Країна розділилася на дві частини. На заході М.Каддафі, як і раніше користується серйозною підтримкою, однак схід в масі своїй виступає проти цього політика. Протиборство сторін вилилося у громадянську війну.
Відзначимо, 17 березня 2011 р. Рада безпеки ООН прийняла резолюцію, яка забороняє авіації М.Каддафі здійснювати польоти над Лівією, заявивши, що М.Каддафі бомбить з повітря мирних громадян країни. Після цього по військових і промислових об'єктах, які знаходяться під контролем сил М.Каддафі почала завдавати удари міжнародна коаліція. Через деякий час командування над коаліцією взяло на себе НАТО.
До початку внутрішнього конфлікту Лівія перебувала на 17-му місці у списку найбільших у світі видобувачів "чорного золота" з обсягом виробництва 1,6 млн бар. на день.