Україна посіла перше місце за обсягами фінансової допомоги серед країн Східної Європи в період світової фінансово-економічної кризи.
Україна посіла перше місце за обсягами фінансової допомоги серед країн Східної Європи в період світової фінансово-економічної кризи, згідно з інформацією МВФ.
З осені 2008 р. країна домовилася про залучення 32,5 млрд дол. кредитів, зокрема від МВФ на 25,7 млрд дол., Всесвітнього банку - 3,4 млрд дол., ЄС - 1,3 млрд дол., інших організацій - 2,1 млрд дол. За Україною йде Румунія з показником 26,3 млрд дол., Угорщина - 25,4 млрд і Польща - 20,6 млрд дол. Замикають десятку країн Косово і Молдова.
Загальний обсяг фінансової допомоги регіону експерти МВФ оцінили в 128,5 млрд дол.
Нагадаємо, 29 липня ц.р. МВФ схвалив виділення Україні кредиту у розмірі 15,15 млрд дол. для скорочення дефіциту бюджету ціною жорстких економічних реформ. Кредит більш, ніж в сім разів перевищує квоту України, що розраховується на основі внесків країни до бюджету фонду.
Відзначимо, умови кредиту передбачають цілу низку економічних заходів, зокрема скорочення дефіциту бюджету до 3,5% ВВП в 2011 р. і до 2,5% - в 2012 р. Скорочення бюджетного дефіциту вимагає від української влади непопулярних рішень щодо податків, пенсій і зарплат працівників держсектору.
Об'єм попередньої дворічної програми stand-by для України, початої в листопаді 2008 р., складав 16,4 млрд дол., з яких більше 11 млрд дол. виділили трьома траншами.