Міжнародний валютний фонд (МВФ) вважає, що Федеральній резервній системі США слід продовжувати програму з викупу облігацій як мінімум до кінця 2013 р. МВФ зберіг прогноз зростання ВВП США на цей рік, залишивши його на рівні 1,9%. Проте прогноз для ВВП США на 2014 р. знижений до 2,7% з 3%.
Міжнародний валютний фонд (МВФ) вважає, що Федеральній резервній системі США слід продовжувати програму з викупу облігацій як мінімум до кінця 2013 р., повідомляє телеканал "Росія 24" з посиланням на агентство Bloomberg. МВФ зберіг прогноз зростання ВВП США на цей рік, залишивши його на рівні 1,9%. Проте прогноз для ВВП США на 2014 р. знижений до 2,7% з 3%.
МВФ закликав ФРС уважно реалізовувати згортання стимулюючих заходів, щоб уникнути порушення ситуації на фінансових ринках.
"Ефективні комунікації з питання exit strategy, а також уважний вибір часу будуть дуже важливі для скорочення ризиків раптових і стійких стрибків довгострокових процентних ставок і надмірної волатильності процентних ставок", - зазначають експерти МВФ.
Читайте також: Прибуток ФРС США в І кварталі знизився на 37%
Крім того, МВФ закликав США відмовитися від скорочення витрат держбюджету в рамках "фіскального обриву".
"У 2013 р. міри бюджетної економії були погано підготовлені і введені дуже швидко. Скорочення витрат бюджету потрібно змінити на низку заходів по скороченню соціальних витрат і підвищенню податкових зборів", - говориться в доповіді МВФ.
Заява глави ФРС Бена Бернанке про можливість поступового скорочення обсягів стимулювання у разі поліпшення ситуації на ринку праці негативно вплинула на фінансові ринки: з 22 травня капіталізація світового ринку акцій скоротилася на 3 трлн дол.
Читайте також: Світовий банк заявляє про небезпеку дій ФРС США для країн, що розвиваються
Зараз інвестори чекають наступного засідання ФРС (18-19 червня), після якого Бернанке проведе прес-конференцію. Там від нього чекатимуть сигналів про подальший напрям політики американського ЦБ.
Нагадаємо, з грудня 2012 р. ФРС викупляє активи приблизно на 85 млрд дол. в місяць: 45 млрд дол. - US Treasuries (третій раунд кількісного стимулювання - QЕ3), ще 40 млрд дол. - іпотечні папери. Тоді ж ФРС вперше дала вказівки, якого рівня повинні досягти макроекономічні індикатори, перш ніж розглядатиметься питання про підвищення процентних ставок. Рівень безробіття має бути не більше 6,5% за умови, що прогноз інфляції на найближчий рік-два не перевищує 2,5%.
Читайте також: ФРС може скоротити обсяг викупу активів на 25 млрд дол. у вересні 2013 р., - Deutsche Bank
Поки що у ФРС більшість її членів підтримують продовження скупки активів, проте ведуться активні розмови про скорочення обсягів. На тлі ризиків і пов'язаних з скупкою активів витрат, а також прогнозу, що покращав з осені, по економічному зростанню США, має сенс уповільнити програму скупки активів десь до середини року і трохи пізніше припинити її зовсім, вважає частина членів ФРС. У випадку, якщо обстановка на ринку праці покращає, то буде доцільно уповільнити скупку активів пізніше цього року і припинити її до кінця 2013 р., вважають ще декілька представників ФРС.
До QЕ3, з 2008 р., Федеральний резерв провів два раунди кількісного пом'якшення, закачавши у фінансову систему 2,3 трлн дол. через покупку іпотечних облігацій, зобов'язань таких урядових агентств, як Fannie Mae і Freddie Mac, і казначейських облігацій США. За допомогою виняткової м'якої грошово-кредитної політики ФРС сподівається поліпшити ситуацію на ринку праці.