ua en ru

МВФ прогнозує зниження росту ВВП Китаю нижче 8% в 2012 р

Автор: RBC.UA
Темпи зростання економіки Китаю в 2012 р. виявляться нижче 8%. Про це заявила голова МВФ Крістін Лагард.

Темпи зростання економіки Китаю в 2012 р. виявляться нижче 8%. Про це заявила голова МВФ Крістін Лагард, передає телеканал "Росія 24".

Дані про ВВП за минулий квартал уряд Китаю опублікує в п'ятницю. Економісти очікують збільшення ВВП країни на 7,6% в річному значенні. Таким чином, це може виявитися найнижчим показником з I кварталу 2009 р. При цьому очікується, що II квартал виявиться дном ослаблення китайської економіки.

Крістін Лагард, виступаючи в Пекіні, заявила, що країни Євросоюзу змогли домовитися багато про що, проте їм необхідно ще чимало зробити.

Голова МВФ також зазначила, що Центробанки країн азіатського регіону мають "простір для маневру" у своїй монетарній політиці.

Як відомо, китайська влада раніше заявила про початок пом'якшення монетарної політики. У червні ц.р. Центральний банк Китаю ухвалив рішення скоротити ключові відсоткові ставки за річними кредитами і депозитами на 25 базисних пунктів. До цього керівництво КНР в рамках боротьби зі зростанням інфляцією постійно вдавалось до підвищення відсоткових ставок. За минулий рік Народний банк Китаю тричі підвищував ставку, довівши її до рівня 6,56%. Протягом минулого року ЦБ Китаю усіма силами намагався обмежити зростання споживчих цін, яке сприймалося місцевими функціонерами як одна з основних загроз соціальній стабільності. В рамках боротьби з інфляцією китайська влада підвищувала базові ставки кредитування, норми резервування по депозитах, а також безпосередньо регулювала обсяги видачі кредитів місцевими банками.

Заходи влади дали результат і в червні 2012 р. інфляція в Китаї знизилася до рекордних 2,2%. Прем'єр-міністр Китаю Вень Джабао заявив раніше, що економічна ситуація в Китаї зараз в цілому стабільна, але загрожує сповільнення економіки. За його словами, Китай повинен зберегти активну фіскальну політику, чиєю основною задачею стане доопрацювання податкових пільг. При цьому прем'єр висловився за стриману монетарну політику, щоб вирішити суперечності між попитом та пропозицією на кредити і ліквідність.

Зазначимо, що економіка Китаю поступово сповільнюється. Виробничий сектор Китаю в червні скоротився восьмий місяць підряд, а показники експортних замовлень і цін виявилися мінімальними з початку 2009 р. Темпи зростання ВВП КНР в I кварталі 2012 р., за підрахунками Національного статистичного бюро країни, склали 8,1% проти 8,9 % в IV кварталі.

За прогнозами Світового банку, економіка КНР цього року виросте на 8,2%. Однак, сама влада пішла на радикальніше зниження орієнтиру зростання національної, оголосивши про цифру 7,5%, щоб дати економіці більше простору для уповільнення, поки уряд буде проводити обіцяні економічні та соціальні реформи в очікуванні майбутньої передачі влади. За підсумками 2011 р. Пекін відзвітував про зростання ВВП на 9,2%.

Нагадаємо, МВФ збирається знизити прогноз глобального економічного зростання на цей рік внаслідок слабкого потоку інвестицій, а також несприятливу ситуацію на ринку праці та у виробничому секторі в Європі, США, Бразилії, Індії та Китаї. 6 липня ц.р. Лагард заявила, що звіт буде опублікований через 10 днів. У квітні ц.р. МВФ підвищив прогноз по зростанню світової економіки на поточний рік на 0,2 п.п. до 3,5%, на 2013 р. - до 4,1%, але попередив, що ризики залишаються і процес відновлення все ще дуже невпевнений.