Інфляція в Китаї знизилася до рекордних 2,2% у червні

Понеділок 09 липня 2012 11:00
Автор: RBC.UA
У Китаї в червні 2012 р. інфляція склала 2,2%, повідомляється в звіті Національного бюро статистики Китаю, передає Reuters. У травні цього року інфляція досягала 3%. Рівень інфляції в 2,2% став найнижчим за 2,5 роки.

У Китаї в червні 2012 р. інфляція склала 2,2%, повідомляється в звіті Національного бюро статистики Китаю, передає Reuters. У травні цього року інфляція досягала 3%. Рівень інфляції в 2,2% став найнижчим за 2,5 роки.

Індекс цін виробників (Producer Price Index) знизився на 2,1% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Зниження індексу PPI відбувається чотири місяці поспіль, воно свідчить, зокрема, про скорочення попиту на промислові товари.

"Економічна ситуація в Китаї зараз в цілому стабільна, але нам загрожує уповільнення економіки. Ми повинні збільшити масштаб і підвищити якість державної політики. Китай має зберегти активну фіскальну політику, чиїм основним завданням стане доопрацювання податкових пільг. При цьому ми повинні вести стриману монетарну політику, щоб вирішити суперечності між попитом та пропозицією на кредити і ліквідність", - сказав прем'єр-міністр Китаю Вень Джабао в інтерв'ю китайським ЗМІ.

Нагадаємо, у травні Китай поліпшив рівень інфляції - 3% в річному обрахунку проти 3,4% в квітні, що перевершило очікування економістів (3,2%). Як повідомлялося, експерти міжнародного рейтингового агентства Moody's в травні також заявили, що темпи зростання споживчих цін у Китаї почали сповільнюватися. Це, на їхню думку, позитивно відіб'ється на кредитному рейтингу країни.

Китайська влада раніше заявила про початок пом'якшення монетарної політики. У червні ц.р. Центральний банк Китаю ухвалив рішення скоротити ключові відсоткові ставки за річними кредитами і депозитами на 25 базисних пунктів. До цього керівництво КНР в рамках боротьби з динамічною інфляцією постійно вдавалася до підвищення відсоткових ставок. За минулий рік Народний банк Китаю тричі підвищував ставку, довівши її до рівня 6,56%. Протягом минулого року ЦБ Китаю усіма силами намагався обмежити зростання споживчих цін, яке сприймалося місцевими функціонерами як одна з основних загроз соціальній стабільності. В рамках боротьби з інфляцією китайська влада підвищувала базові ставки кредитування, норми резервування по депозитах, а також безпосередньо регулювала обсяги видачі кредитів місцевими банками.

Зазначимо, що економіка Китаю поступово сповільнюється. Виробничий сектор Китаю в червні скоротився восьмий місяць поспіль, а показники експортних замовлень і цін виявилися мінімальними з початку 2009 р. Темпи зростання ВВП КНР в I кварталі 2012 р., за підрахунками Національного статистичного бюро країни, склали 8,1% проти 8,9 % в IV кварталі. Очікується, що Китай цього року чекає істотне уповільнення економічного зростання до рівня 8%. За прогнозами Світового банку, економіка КНР цього року виросте на 8,2%. Однак, сама влада пішла на радикальніше зниження орієнтиру зростання національної економіки - прем'єр-міністр Вень Цзябао раніше оголосив про цифру 7,5%, щоб дати економіці більше простору для уповільнення, коли уряд буде проводити обіцяні економічні та соціальні реформи в очікуванні майбутньої передачі влади. За підсумками 2011 р. Пекін відзвітував про зростання ВВП на 9,2%.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся