Аналітики Міжнародного валютного фонду (МВФ) 31 липня ц.р. заявили, що французькій владі необхідно зробити "великі зусилля" для скорочення бюджетних витрат, якщо вони хочуть домогтися зниження дефіциту бюджету.
Аналітики Міжнародного валютного фонду (МВФ) 31 липня ц.р. заявили, що французькій владі необхідно зробити "великі зусилля" для скорочення бюджетних витрат, якщо вони хочуть домогтися зниження дефіциту бюджету, передає РБК з посиланням на телеканал France24.
Відзначимо, за підсумками 2009 р. дефіцит французького бюджету зріс до 7,5% від ВВП проти 3,3% від ВВП в 2008 р. Це пояснюється реалізацією програми стимулювання економіки, запропонованої Президентом Франції Ніколя Саркозі.
Як і інші країни єврозони, Франція перевищила гранично допустимі рівні дефіциту і боргу, викладені в пакті Європейського союзу (ЄС) про стабільність і зростання, встановлені при створенні єврозони.
Згідно з цими правилами, борг державного сектора країни не повинен перевищувати 60% від ВВП, а дефіцит бюджету не повинен становити більше 3% від ВВП. Проте країнам ЄС було дозволено в минулому році тимчасово перевищити ці гранично допустимі рівні для того, щоб стимулювати економіку під час світової економічної кризи.
Французький уряд зобов'язується знизити дефіцит бюджету до 6% в 2011 р. і до 3% в 2013 р. За прогнозом МВФ в 2013 р. цей показник складе 3,9%, а досягти необхідних ЄС 3% вдасться лише до 2015
Нагадаємо, 13 липня ц.р. голова ЄС Херман ван Ромпей заявив, що планується суттєво посилити контроль за виконанням бюджету, а також розширити арсенал санкцій. Починаючи з 2011 р., Брюссель має намір проводити перевірки вже в першому півріччі, щоб заздалегідь виявляти можливі проблеми. Відзначимо, що рішення про введення більш жорстких заходів стосовно порушників було ухвалене на саміті ЄС у червні ц.р.
Раніше 12 червня ц.р. уряд Франції оголосив про намір скоротити державні витрати на 45 млрд євро протягом найближчих трьох років для того, щоб зменшити рівень бюджетного дефіциту. Прем'єр-міністр Франсуа Фійон заявив про те, що необхідно скоротити дефіцит бюджету до параметрів, встановлених Євросоюзом до 2013 р.