Незважаючи на те, що зобов'язання "Нафтогазу" перед RosUkrEnergo це значна сума, вони представляють собою ризик з точки зору макроекономічної стабільності України, що піддається контролю. Таке твердження міститься в коментарі МВФ щодо запиту Юлії Тимошенко.
Незважаючи на те, що зобов'язання "Нафтогазу" перед RosUkrEnergo це значна сума, вони представляють собою ризик з точки зору макроекономічної стабільності України, що піддається контролю. Таке твердження міститься в коментарі Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо запиту екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, опублікованому американськими ЗМІ, передає РБК.
У МВФ також відзначили, що розбіжності RosUkrEnergo з "Нафтогазом Україна" представляли собою комерційний спір. У документі МВФ також наголошується, що офіційну відповідь на запит Ю.Тимошенко буде дано своєчасно.
Нагадаємо, раніше Ю.Тимошенко передала в місію МВФ листа з проханням направити моніторингову групу для оцінки угоди RosUkrEnergo AG з НАК "Нафтогаз Україна", яка, на її думку, може позбавити бюджет країни 5,4 млрд дол. "Ця сума, яка складає 10% державного боргу України, повністю розбалансовує державні фінанси України та призведе до банкрутства газотранспортної системи, і, як наслідок, до загрози енергетичній стабільності Європейського регіону", - йдеться в листі опозиційного політика.
Екс-прем'єр України запропонувала місії МВФ перед тим, як приймати рішення про чергову фінансову допомогу, направити в країну спеціальну моніторингову групу, "яка розбереться з кожним кроком корупційної угоди, в якій фігурує влада і RosUkrEnergo".
Ю.Тимошенко вважає за необхідне в меморандумі про співпрацю України з МВФ передбачити пункт про "добровільну відмову представників української влади від фінансування операції, пов'язаної з RosUkrEnergo".
Листи адресовані кожному з 24 членів ради директорів МВФ, а також директору-розпоряднику організації Домініку Стросс-Кану.
Відзначимо, в грудні 2010 р. Україна очікує позитивного рішення МВФ про виділення траншу у розмірі 1,65 млрд дол.
Разом з тим, 7 грудня повідомлялося, що RosUkrEnergo вже перерахувало "Нафтогазу України" 1,7 млрд дол. заборгованості за природний газ, переуспуплений українській компанії Газпромом в 2009 р.
Як заявляв журналістам міністр палива і енергетики України Юрій Бойко, "Нафтогаз України" викупив 12,1 млрд куб. м природного газу, які компанія повинна була повернути RosUkrEnergo за рішенням Арбітражного інституту торгової палати Стокгольма (Швеція).
Раніше голова ради директорів і засновник Group DF Дмитро Фірташ повідомив, що RosUkrEnergo, акціонером якої він є, погасила борг перед "Нафтогазом" у розмірі 1,7 млрд дол. і перед Газпромом в розмірі 810 млн дол.
Крім того, за його словами, "Нафтогаз України" отримав 450 млн дол. за послуги з транзиту і зберігання газу RosUkrEnergo, який був вилучений урядом Ю.Тимошенко минулого року і який компанія не могла використовувати протягом майже двох років.
Бізнесмен зазначив, що природний газ, необхідний "Нафтогазу", придбаний держхолдингом у Газпрому за пільговою ціною 230 дол. за 1 тис. куб м. При цьому весь газ в обсязі 12,1 млрд куб м буде проданий Газпрому і експортований компанією "Газекспорт" до Європи.
Нагадаємо, Верховний суд України підтвердив обов'язок "Нафтогазу України" повернути RosUkrEnergo 12,1 млрд куб. м газу. Газ був вилучений у RosUkrEnergo за її борги перед Газпромом на суму 1,7 млрд дол.
Стокгольмський арбітражний трибунал влітку цього року зобов'язав українське підприємство повернути цей газ RosUkrEnergo, а також направити 1,1 млрд куб. м газу і виплатити 197 млн дол. в якості компенсації. У листопаді уряд України погодився повернути трейдеру спірний газ.