Прогноз по фундаментальним кредитним рейтингам швейцарської банківської системи - "негативний", говориться в доповіді міжнародного рейтингового агентства Moody's Investors Service.
Прогноз по фундаментальним кредитним рейтингам швейцарської банківської системи - "негативний", говориться в доповіді міжнародного рейтингового агентства Moody's Investors Service.
Даний прогноз відображає проблеми, з якими зіткнулися найбільші міжнародні банки: тиск, який чиниться іншими країнами на збереження банківської таємниці, а також складні економічні умови для банків, відзначає Moody's.
"Негативний" прогноз також пов'язаний з припущеннями аналітиків агентства щодо ймовірного майбутнього розвитку фундаментальних кредитних умов на ринку в найближчі 12-18 місяців.
Тим не менше Moody's підкреслює, що внутрішні гравці, як і раніше, будуть отримувати достатню виручку завдяки наданим їм привілеїв та низьким рівнями ризику, хоча питання конкуренції та ефективності витрат залишаються актуальними для банків.
Що стосується збереження банківської таємниці, то варто нагадати прецедент, коли США змусили один із швейцарських банків - UBS - розсекретити інформацію по 4,45 тис. клієнтських рахунків. За даними податкової, на більш ніж 52 тис. секретних рахунках в UBS американці переховували від податків близько 15 млрд дол. Банк відмовлявся від розкриття інформації, але змушений був піти назустріч Вашингтону після того, як у ході судового розгляду UBS був змушений заплатити 780 млн дол. штрафів і назвати імена близько 300 американських громадян, які приховували свої активи від оподаткування.
На думку експертів, дане рішення завдало серйозного удару по репутації швейцарської банківської системи.
Нагадаємо, наприкінці листопада Moody's Investors Service зберегло негативний фундаментальний кредитний прогноз для українського банківського сектора. Експерти Moody's, зокрема, були стурбовані зниженням рівня капіталізації та рентабельності, що є результатом погіршення якості активів, а також ліквідності, через зниження довіри вкладників. Ризики в діяльності банків збільшує політична невизначеність і потенційна валютна нестабільність. Згідно з прогнозами експертів агентства, протягом найближчих 12-18 місяців змін в українській банківській системі не передбачається.
Агентство Moody's надає рейтинги і публікує незалежні висновки про кредитоспроможності емітентів та кредитній якості цінних паперів, що випускаються ними. Moody's надає рейтинги борговим зобов'язанням банків, корпорацій, страхових компаній, фондів довірчого управління, регіональних та місцевих адміністрацій, держав, міжнародних утворень. Moody's також визначає рейтинги структурованого фінансування.