Moody's присвоїло стабфонду ESM найвищий кредитний рейтинг з "негативним" прогнозом

Європейський стабілізаційний механізм (ESM), який запрацював напередодні, вже встиг отримати вищу оцінку кредитної надійності від міжнародного рейтингового агентства Moody's. Постійний стабфонд Європи отримав довгостроковий кредитний рейтинг на рівні "Aaa", щоправда, з "негативним" прогнозом.

Європейський стабілізаційний механізм (ESM), який запрацював напередодні, вже встиг отримати вищу оцінку кредитної надійності від міжнародного рейтингового агентства Moody's. Про це повідомляє "Росія-24".

Читайте також: Єврокомісія допускає надання фонду ESM статусу банку

Згідно з рішенням Moody's, постійний стабфонд Європи отримав довгостроковий кредитний рейтинг на рівні "Aaa", щоправда, з "негативним" прогнозом.

Відповідне рішення рейтингового агентства зумовлено високим рівнем кредитних рейтингів держав, що входять до складу учасників ESM, а також високим рівнем ліквідності капіталу і доступністю фінансування нужденних країн. З іншого боку, прогноз "негативний" повністю відповідає кредитним рейтингам більшості учасників ESM, за винятком Фінляндії.

Читайте також: Рейтинг США може бути знижений через зростаючий держборг, - Moody's

Нагадаємо, Європейський стабілізаційний механізм офіційно розпочав свою роботу вчора, 8 жовтня. Ідея створення стабфонду народилася ще 2 роки тому. Згідно із задумом авторів, ESM зможе кредитувати економіку проблемних країн в обмін на сувору бюджетну політику і структурні реформи. Цим способом європейські власті мають намір впоратися з борговою кризою.

На даний момент обсяг фонду оцінюється у 200 млрд євро, проте вже за півтора року суму доведуть до 500 млрд євро.

Працювати фонд буде через надання позик, кредитних ліній та випуск боргових зобов'язань. Головний пайовик ESM - Німеччина. На Берліні лежить більше чверті всіх зобов'язань. Далі йдуть Франція, Італія, Іспанія, Нідерланди та всі інші країни єврозони.

Читайте також: S&P знизило прогноз зростання ВВП єврозони на 2012-2013 рр

Постійний фонд ESM прийшов на зміну тимчасового EFSF (Європейський фонд фінансової стабільності). Він, як і його тимчасовий аналог, зазнає критики з боку багатьох опозиційних європейських політиків.

Супротивники зазначають, що подібна структура дозволить менш обережно ставитися до бюджетних витрат і стане фактично засобом перерозподілу грошових коштів від одних країн іншим.

Як повідомлялося, Fitch присвоїло стабфонду ESM найвищий кредитний рейтинг AAA, прогноз - "стабільний".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся